Connect with us

BANKA HABERLERİ

TEB Tedarikçi Buluşması’nın 12’ncisi gerçekleştirildi

Küresel çapta yaşanan ekonomik ve sosyal hayattaki değişimin konuşulduğu etkinlikte TEB, başarılı iş birliklerine imza attığı 11 tedarikçisine ‘Tedarikçi Ödülü’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere iki ayrı kategoride ödül verdi

Published

on

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB Tedarikçi Buluşması etkinliğinin 12’ncisini çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, küresel çapta yaşanan ekonomik ve sosyal hayattaki değişimin ‘Yeni Dünya Yeni Rotalar’ temasıyla konuşulduğu etkinlikte TEB, başarılı iş birliklerine imza attığı 11 tedarikçisine ‘Tedarikçi Ödülü’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere iki ayrı kategoride ödül verdi.

Bankacılık hizmetlerinden seyahat hizmetlerine, profesyonel hizmetlerden genel hizmetlere, inşaat emlak, teknoloji, sigorta gibi ana başlıklarda tedarik hizmeti veren TEB Tedarik Yönetimi Bölümü, her yıl olduğu gibi bu yıl da çözüm ortağı olarak gördüğü tedarikçileri için TEB Tedarik Buluşması’yla bir araya getirdi.

Bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen TEB Tedarikçi Buluşması’nda hem bireysel hem de kurumsal ölçekte, tüm dünyayı ilgilendiren sorunlara dair farkındalık yaratıldı, yapılması gerekenler ve bazı konular ön plana çıkarıldı.

– ‘Riskleri beraber yönetiyoruz’

Açıklamada, programda yaptığı konuşmaya yer verilen TEB Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı M. Aşkın Dolaştır, şunları kaydetti:

‘Dünya genelinde artan nüfus ve yaşanan hızlı değişimlerle birlikte ekonomik, çevresel ve sosyal koşullar da değişiyor. TEB olarak bu değişimin aktif bir oyuncusu olduk ve olacağız. Sorumluluk bilinciyle hareket eden ve dünyayı daha iyi bir geleceğe taşıma hedefiyle çalışan bir bankayız.

Bankacılık faaliyetlerimizle sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklerken aynı zamanda ekonomi, çevre ve toplum için pozitif etki yaratan ve fayda sağlayan uygulamaları destekliyoruz. Kadınların iş gücüne katılımının teşvik edilmesinden girişimcilerin desteklenmesine, toplum genelinde finansal okuryazarlık bilincinin yükseltilmesinden sosyal girişimciliğin yaygınlaşmasına kadar topluma pozitif etkide bulunan, fayda sağlayan projeler geliştiriyoruz.

Bu doğrultuda her alanda hayata geçirdiğimiz iş birliklerimizi hız kesmeden devam ettirerek, gelecekte daha da başarılı çalışmalara yine hep beraber imza atacağımıza inanıyorum.’

TEB Tedarik Direktörü Arda Polat ise ‘Tedarik Zinciri temel odaklarını dikkate aldığımızda, en uygun teklifle en iyi ürün ve hizmet alımı yapılması hedefinden, ürün tedarikinin sürdürülebilirliğinin sağlanmasına doğru evrimleşen bir süreci yaşadığımız günlerdeyiz.

Ekonomik değişkenlikler stratejilerimizin yeniden şekillenmesine neden oluyor. Öte yandan Türkiye olarak riskleri fırsata çevirecek potansiyele ve güce sahibiz. Aynı potansiyeli tedarikçilerimizin de yetkinlikleri ile süreçlerimize yansıtıyoruz. Riskleri de beraber yönetiyoruz.’ yorumunu yaptı.

Sürdürülebilir karlılığı artırmanın yanında iş ilişkisi içinde bulundukları paydaşların gelişimini de gözettiklerini belirten Polat, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘Ekonomiye doğrudan ve dolaylı katkılarımızı artırmayı hedefliyoruz. Tüm bunları yaparken, dijital dönüşümü TEB bünyesinde Tedarik süreçlerinde de gerçekleştiriyoruz. Süreçlerimizin içine Portal, Chatbot ve hatta Robotik uygulamaları entegre ettik. Robotik uygulamaları Risk kontrollerinde kullanmaya başladık. Sipariş ve günlük raporlamalarımız da bu sene Robotik uygulamaları kullanmayı planladık. 2021 yılında imzaladığımız sözleşmelerin yüzde 45’inde e-imza yöntemini kullandık.’

12’nci TEB Tedarikçi Buluşması’nda ödül almaya hak kazanan tedarikçiler ise şu şekilde:

‘Tedarikçi Ödülü Kategorisi:Cogris Bilişim LTD. ŞTİ. Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği Anonim Şirketi, Mert Group Endüstriyel Reklam ve Modüler Yapı Sistemleri SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tempo Medya Hizmetleri A.Ş.

Jüri Özel Ödülü Kategorisi: EFT Gayrimenkul yatırım Danış. ve Paz. A.Ş. FCS Finansal İletişim Hizmetleri LTD. ŞTİ. K2C Danışmanlık Limited Şirketi, Mustafa Şen Arzum Dekorasyon, Noten Turizm ve Org.TİC.LTD.ŞTİ. Özata Tur ve TİC. LTD. ŞTİ. Vertiv Güç Sistemleri LTD. ŞTİ.’

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

AKBANK : 10:00-17:00 saatleri dışında toplantı yasaklandı

Published

on

Akbank, 641 çalışanıyla birlikte ‘Esnek Çalışma Uygulaması’na geçtiğini açıkladı. Şikayetlere neden olan uzun saatler süren toplantılar için de standartlar getirilerek keyfi uygulamaları da ortadan kaldırdı.

Akbank, 641 çalışanıyla birlikte ‘Esnek Çalışma Uygulaması’na geçtiğini açıkladı. Banka ayrıca çalışanların 10.00 ile 17.00 saatleri dışında hiçbir toplantı yapmayacağını da açıkladı.

O SAATLER DIŞINDA TOPLANTI YOK

Konuyla ilgili Akbank İnsan ve Kültür bölümünden tüm çalışanlara gönderilen elektronik postada, “Esnek çalışma uygulamamızı hayata geçirdik ve ilk ayında 641 Akbanklı esnek çalışma saatleri ile birlikte ortak çalışma saatlerimizi de 10.00-17.00 olarak belirledik. Çalışma planlarımıza saygı duyuyor ve artık bu saat aralığı dışında toplantı yapmıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Öte yandan yeni çalışma uygulamasına göre, Akbank çalışanları  belirlenen 3 farklı çalışma saatine geçecek şeklinde duyurular yapılmıştı. Buna göre; “Bankanın personele gönderdiği yazıda, düzene dahil olacak olan bankacıların 08.00-17.00, 09.00-18.00 ve 10.00-19.00 saatleri arasında ki bir mesai saatini seçecekler” denmişti.

ŞUBELERDE UYGULANMAYACAK

Ayrıca banka söz konusu esnek çalışma modelini  müşteri ile doğrudan temasta olan yani şubecilere uygulamayacak. Bankanın açıklamasına göre, hizmet kalitesinin devamı için şubeciler normal saatlerde çalışmaya devam edecek.

Bu çalışma grubuna dahil olan personelin genel müdürlük, evden çalışan ve bölge müdürlüğü çalışanlarından oluştuğu belirtiliyor.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Vakıf Katılım Kütahya şubesi hizmete girdi

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, “Kütahya’da 141. şubemizin açılışını yapıyoruz. Vakıf Katılım olarak şu anda Türkiye’deki ödenmiş sermayesi en güçlü katılım bankası konumundayız.” dedi.

Published

on

akıf Katılım Kütahya şubesi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Adnan Menderes Caddesi’ndeki şube açılış törenine Kütahya Vali Vekili Hasan Erkan, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, oda başkanları ve kurum müdürleri katıldı.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duasının ardından şubenin açılışı yapıldı.

Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, AA muhabirine, Vakıf Katılım’ın hızlı şekilde Türkiye genelinde şubeleştiğini söyledi.

Vakıf Katılım’ın 141. şubesinin Kütahya’da açıldığını belirten Çelik, ‘Vakıf katılım 2016 yılında kurulmuş ve kamu sermayeyle kurulan bir banka. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ve munzam vakıfların ecdat yadigarı vakıfların ana sermayeler olduğu bir kurumumuz. Şu anda 141 şubemiz var. Bugün Kütahya’da 141. şubemizin açılışını yapıyoruz. Vakıf Katılım olarak şu anda Türkiye’deki ödenmiş sermayesi en güçlü katılım bankası konumundayız.’ ifadelerini kullandı.

Çelik, açılışı yapılan şubenin Kütahya ekonomisine, sanayisine büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.


Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

KKM bütçeye maliyeti 60 milyar TL’yi geçti

Published

on

Merkezi yönetim bütçesi Temmuz ayı sonuçlarına göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Dövizden dönen hesaplara ödenen tutar hariç kur korumalı mevduatta kur farkı olarak bütçeden tasarruf sahiplerine ödenen tutar 23,4 milyar TL oldu.

Böylelikle 5 ayda toplam maliyet 60,6 milyar TL olarak kaydedildi.

5 Ağustos haftası itibariyle kur korumalı mevduat 1,17 trilyon TL’ye yükseldi.

Aynı dönemde bankalardaki TL cinsi mevduat yüzde 1,58 artışla 3 trilyon 268 milyar 855 milyon 200 bin lira, yabancı para cinsinden mevduat ise yüzde 1,98 yükselişle 4 trilyon 241 milyar 920 milyon 450 bin lira oldu.

Bankalarda bulunan toplam yabancı para mevduatı, geçen hafta 249 milyar 395 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, bu tutarın 216 milyar 859 milyon doları yurt içinde yerleşik kişilerin hesaplarında toplandı. Yurt içi yerleşiklerin toplam yabancı para mevduatındaki değişime bakıldığında, parite etkisinden arındırılmış verilerle 5 Ağustos itibarıyla 3 milyar 767 milyon dolarlık artış görüldü.

Bloomberg

Okumaya devam et

KATEGORİLER

 • Merkez Bankası (MB) faiz kararı... MB faizi düşürürse, sabit bırakırsa altın, dolar, kur ne olur? 18 Ağustos 2022 18/08/2022
  ABD Merkez Bankası (FED)’in geçtiğimiz ay faiz kararını açıklaması sonrasında gözler TCMB Ağustos ayı faiz kararına çevrildi. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini yüzde 14’den yüzde 13’e indirdi. Peki, Merkez Bankası (MB) faiz kararı sabit kaldığında altın ve dolar ne olur? MB faiz düşürürse durum ne olur? İşte o detaylar...
 • Canlı altın fiyatları 18 Ağustos 2022... Çeyrek altın fiyatı ne kadar, gram altın kaç TL? 18/08/2022
  Altın fiyatları geçtiğimiz haftadan bu yana yükseliş seyrine geçmişti 1.038 liraya çıkan gram altın düşüşte. Ons altında ve döviz kurlarında yaşanan hareketlilik diğer altın türlerine de yansıyor. Altın fiyatlarının nasıl yön izleyeceği yatırımcıların gündeminde yer alıyor. Peki, bugün çeyrek altın, gram altın ne kadar, kaç TL? İşte 18 Ağustos altın fiyatları…
 • Son dakika... TCMB faiz kararı açıklandı... İşte Merkez Bankası Ağustos 2022 faiz kararı 18/08/2022
  Merkez Bankası faiz kararı Ağustos 2022 PPK toplantısı ile açıklandı. TCMB faiz kararı açıklaması sonrasında Merkez'in aldığı karar ortaya çıktı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç? İşte TCMB Ağustos 2022 faiz kararı...
 • Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç? TCMB Ağustos 2022 faiz kararı açıklandı! 18/08/2022
  Merkez Bankası Ağustos 2022 faiz kararı açıklamasını Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında yaptı. TCMB PPK takvimi içerisinde toplantının hangi tarihte yapılacağı duyurulmuştu. Peki, piyasaların merakla beklediği Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç oldu? İşte TCMB Ağustos 2022 faiz kararı...
 • Euro Bölgesi çekirdek enflasyonu beklentiyi aştı 18/08/2022
  Euro Bölgesi enflasyon oranı Temmuz’da yıllık 8,9 olarak açıklandı. Veri, bir önceki verideki tahminle paralel seyrederken çekirdek enflasyon ise beklentileri aştı.
 • Son dakika! Bakan Kurum: Ofisler konuta dönüştürülecek 18/08/2022
  Son dakika haberi... Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Resmî Gazete’de yayımlanan “Planlı Alanların İmar Yönetmeliği” ile ilgili bir takım değişiklikler yapıldığını duyurdu. Konut ve kira fiyatlarını düşürmek için her adımı attıklarını vurgulayan Bakan Kurum, “İstanbul’da yaklaşık 1.5 milyon, ülke genelinde 4 milyon metrekare arz fazlası nedeniyle kiralanamayan ya da satılamayan ofis, konuta […]

Popüler

www paravitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.