Connect with us

SİGORTA

Zorunlu deprem sigortası sigortalılık oranı yüzde 54

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, “DASK genel sigortalılık oranı yüzde 54 seviyelerinde. Geçtiğimiz seneye göre 9,4 milyon poliçe adeti vardı. Bunun şu anda 10,7 milyona ulaştığını görüyoruz. Yaklaşık 1 milyon adetlik bir artış yaşadık” dedi.

Published

on

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türkiye’de depreme dayanıklı bina bilincini artırmak amacıyla bu yıl 6’ncı kez düzenlediği “Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’ gerçekleşti. Ön elemeleri geçen 21 takım final için İstanbul’da buluştu.

Etkinlikte zorunlu deprem sigortası oranları hakkında bilgi veren DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, “Sigortalılık oranı Marmara bölgesinde yüzde 62, İstanbul’da yüzde 63, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde ise bu oranların geride kaldığını görüyoruz. İl bazında deprem yaşayan illerin sigortalılık oranının deprem sonrasında yükseliyor. Biz bunu istemiyoruz” dedi.

“Genel sigortalılık oranı ise yüzde 54 seviyelerinde”

Güler, “Yaklaşık 45 milyar hasar ödeme kapasitesine sahip. Şu anda 10,7 milyon vatandaşımızın konutları sigortalı. Biz bu oranın yeterli olmadığını düşünüyoruz. Genel sigortalılık oranı ise yüzde 54 seviyelerinde. Yurt dışına göre sigortalılık oranımızın iyi yerlerde olduğunu görüyoruz. Kaliforniya’da sigortalılık oranı yüzde 15, Japonya’da ise yüzde 30 seviyelerinde. Bu oranı yüzde 100 seviyelerine çıkartmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Depremi yaşayan illerde sigortalılık oranı deprem sonrasında yükseliyor”

Türkiye’deki bölgelere ve illere göre sigortalılık oranlarına da değinen Güler, “Marmara bölgesinde yüzde 62, İstanbul’da yüzde 63, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde ise bu oranların geride kaldığını görüyoruz. İl bazında ise deprem yaşayan illerin sigortalılık oranının deprem sonrasında yükseldiğini görüyoruz. Biz bunu istemiyoruz. Deprem olmadan yapılırsa daha faydalı olacaktır. Geçtiğimiz seneye göre 9,4 milyon poliçe adeti vardı. Bunun şu anda 10,7 milyona ulaştığını görüyoruz. Yaklaşık 1 milyon adetlik bir artış yaşadık. Ortalama bir betonarme yapının sigorta fiyatı 367 TL olarak belirledik” diye konuştu.

Okumaya devam et

SİGORTA

Bereket Sigorta’dan “Kritik Hastalıklar Sigortası”

Bereket Sigorta, Kritik Hastalıklar Sigortası ile 18-65 yaş arası bireylerin kalp krizi, kanser, felç, körlük ve böbrek yetmezliği durumları ile karşılaşması durumunda toplu tazminat ödemesi ile hastalıkla mücadele döneminde güvence sağlıyor.

Published

on

Bereket Sigorta, yeni ürünü Kritik Hastalıklar Sigortası ile 18-65 yaş arası bireylerin kalp krizi, kanser, felç, körlük ve böbrek yetmezliği durumları ile karşı karşıya kalması durumunda toplu tazminat ödemesi ile hastalıkla mücadele döneminde güvence sağlıyor.

Şirket açıklamasına göre, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun 6 farklı teminat seçimi ile sigortalıların hizmetine sunulan Kritik Hastalıklar Sigortası, en sık görülen ve yaşamsal riskler taşıyan hastalıkları kapsıyor.

18-65 yaş arası herkesin faydalanabileceği Kritik Hastalıklar Sigortası kapsamında ana teminatlara ek olarak sigortalılar, yılda 1 kez ücretsiz check-up hizmeti, psikolojik danışmanlık hizmeti, diyetisyen danışmanlık hizmeti ve mamografi hizmeti de alabiliyor.

Okumaya devam et

SİGORTA

Quick Finans faaliyetlerine başlıyor

Published

on

Quick Sigorta, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından faaliyet izni verilen Quick Finansman AŞ’nin Türkiye’de bir sigorta grubu tarafından kurulan ilk finansman şirketi olduğunu bildirdi.

Quick Sigorta’nın açıklamasında göre, ‘Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu’ kapsamında, her türlü mal ve hizmet alımına kredi verecek yeni şirket, Quick Tower’da faaliyetlerini sürdürecek.

Şirkete, birçok finansman şirketinde önemli görevlerde bulunmuş, bankacılık ve finans sektörünün tecrübeli isimlerinden Nihat Karadağ liderlik edecek.

– ‘Sektöre yeni bir anlayış ve gelişim kazandıracak’

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan Maher Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Uluçeçen, holding bünyesindeki Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın 4 bini aşkın yaygın acente ağıyla önemli bir başarıya ulaştığını bildirdi.

Uluçeçen, ‘Finansal sigortalar alanındaki öncü ve lider konumumuzu, finansman sektöründeki girişimlerimizle sürdürmeyi, çeşitlendirmeyi ve grup şirketleri ile sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz.’ ifadesini kulandı.

Levent Uluçeçen, Ouick Finans’ın, finansman şirketleri sektörünün finansman konusundaki öncü misyonunu, sigorta ve finansal sigorta ürünleri ile birlikte geliştirerek sektöre yeni bir anlayış ve gelişim alanı kazandıracağını anlattı.

– ‘Güçlü temeller üzerine kuruluyor’

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar da Ouick Finans’ın güçlü temeller üzerine kurulacağını ve sektöre yepyeni yaratıcı ürünler sunacağını bildirdi.

Ouick Finans’ın, Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın finans alanındaki tecrübeleri ve yaygın acente ağıyla sektöre bir adım önde giriş yapacağını aktaran Yaşar, sahip olacağı avantajlar sayesinde yeni şirketin Türkiye’deki sigortacılığın gelişmesine de katkı sunacağını vurguladı.

– ‘Akıllı, pratik ve anında kredi çözümleri sunacağız’

Ouick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ ise sigortacılık ve finansal sigortalar vizyonunda geliştirilecek finansal ürün ve tekniklerle, sektörde yenilikçi bir anlayışla yer alacaklarını anlattı.

İş modelini farklılaşma ve odaklanma stratejileri üzerine kuran Ouick Finans’ın konuttan otomotive, tedarikçi ve stok finansmanından tarımsal üretim tedarik zinciri finansmanına kadar geniş bir yelpazede yer almayı hedeflediğini aktaran Karadağ, akıllı, pratik ve anında kredi çözümleriyle müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kolaylık sağlayacaklarını ve tüm paydaşlar için değer yaratacaklarını bildirdi.

Karadağ, tüm finansal ürünlerini, grubun QPay e-cüzdan hizmetleriyle destekleyerek hızlı ve pratik şekilde müşterilere sunacaklarını kaydederek, şu açıklamalarda bulundu:

‘Quick Sigorta iş birliğinde gerçekleştirilecek bina tamamlama sigortalı kentsel dönüşüm ve ön ödemeli inşaat projeleri kapsamında konut sahibi olacakları tam koruma altına alan güvenli konut finansmanı çözümlerimizle yer alacağız.

Diğer taraftan tarım ekonomisi bilgi sistemi ve finansal teknoloji girişimi olan Agrio firmasının üretim ve tedarik zinciri finansmanı altyapısını kullanarak gıda güvenliğini ve sürdürülebilir tarım politikalarını destekleyecek özel finansman paketleri geliştireceğiz. Sektör tecrübesi yüksek uzman çalışma arkadaşlarımız ve yeni nesil teknolojik altyapımızla sektörümüze de değer katacağımıza inanıyoruz.’

Okumaya devam et

SİGORTA

Allianz Teknik : Türkiye’nin ilk ve tek akredite deprem laboratuvarı oldu

Published

on

Allianz Teknik Türkiye’nin ilk ve tek akredite deprem laboratuvarı olarak onaylandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:
YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ’e göre Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine göre tasarlanan yapılarda kullanılacak panolar, TS EN IEC 60068-3-3 standardına uygun olacaktır. TS EN IEC 60068-3-3 Madde 4.4‘e göre, yeterlilik kriteri sınıfı, tüm kritik yapılarda Kriter 0(sıfır) , diğer tüm yapılarda panonun montajının yapıldığı binanın önem derecesi doğrultusunda Kriter 1 veya Kriter 2 olarak özel teknik şartnamesinde belirtilecektir.

Okumaya devam et

KATEGORİLER

Popüler

www paravitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.