Connect with us

SİGORTA

Allianz Teknik : Türkiye’nin ilk ve tek akredite deprem laboratuvarı oldu

Published

on

Allianz Teknik Türkiye’nin ilk ve tek akredite deprem laboratuvarı olarak onaylandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:
YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ’e göre Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine göre tasarlanan yapılarda kullanılacak panolar, TS EN IEC 60068-3-3 standardına uygun olacaktır. TS EN IEC 60068-3-3 Madde 4.4‘e göre, yeterlilik kriteri sınıfı, tüm kritik yapılarda Kriter 0(sıfır) , diğer tüm yapılarda panonun montajının yapıldığı binanın önem derecesi doğrultusunda Kriter 1 veya Kriter 2 olarak özel teknik şartnamesinde belirtilecektir.

Okumaya devam et

SİGORTA

Bereket Sigorta’dan “Kritik Hastalıklar Sigortası”

Bereket Sigorta, Kritik Hastalıklar Sigortası ile 18-65 yaş arası bireylerin kalp krizi, kanser, felç, körlük ve böbrek yetmezliği durumları ile karşılaşması durumunda toplu tazminat ödemesi ile hastalıkla mücadele döneminde güvence sağlıyor.

Published

on

Bereket Sigorta, yeni ürünü Kritik Hastalıklar Sigortası ile 18-65 yaş arası bireylerin kalp krizi, kanser, felç, körlük ve böbrek yetmezliği durumları ile karşı karşıya kalması durumunda toplu tazminat ödemesi ile hastalıkla mücadele döneminde güvence sağlıyor.

Şirket açıklamasına göre, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun 6 farklı teminat seçimi ile sigortalıların hizmetine sunulan Kritik Hastalıklar Sigortası, en sık görülen ve yaşamsal riskler taşıyan hastalıkları kapsıyor.

18-65 yaş arası herkesin faydalanabileceği Kritik Hastalıklar Sigortası kapsamında ana teminatlara ek olarak sigortalılar, yılda 1 kez ücretsiz check-up hizmeti, psikolojik danışmanlık hizmeti, diyetisyen danışmanlık hizmeti ve mamografi hizmeti de alabiliyor.

Okumaya devam et

SİGORTA

Quick Finans faaliyetlerine başlıyor

Published

on

Quick Sigorta, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından faaliyet izni verilen Quick Finansman AŞ’nin Türkiye’de bir sigorta grubu tarafından kurulan ilk finansman şirketi olduğunu bildirdi.

Quick Sigorta’nın açıklamasında göre, ‘Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu’ kapsamında, her türlü mal ve hizmet alımına kredi verecek yeni şirket, Quick Tower’da faaliyetlerini sürdürecek.

Şirkete, birçok finansman şirketinde önemli görevlerde bulunmuş, bankacılık ve finans sektörünün tecrübeli isimlerinden Nihat Karadağ liderlik edecek.

– ‘Sektöre yeni bir anlayış ve gelişim kazandıracak’

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan Maher Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Uluçeçen, holding bünyesindeki Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın 4 bini aşkın yaygın acente ağıyla önemli bir başarıya ulaştığını bildirdi.

Uluçeçen, ‘Finansal sigortalar alanındaki öncü ve lider konumumuzu, finansman sektöründeki girişimlerimizle sürdürmeyi, çeşitlendirmeyi ve grup şirketleri ile sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz.’ ifadesini kulandı.

Levent Uluçeçen, Ouick Finans’ın, finansman şirketleri sektörünün finansman konusundaki öncü misyonunu, sigorta ve finansal sigorta ürünleri ile birlikte geliştirerek sektöre yeni bir anlayış ve gelişim alanı kazandıracağını anlattı.

– ‘Güçlü temeller üzerine kuruluyor’

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar da Ouick Finans’ın güçlü temeller üzerine kurulacağını ve sektöre yepyeni yaratıcı ürünler sunacağını bildirdi.

Ouick Finans’ın, Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın finans alanındaki tecrübeleri ve yaygın acente ağıyla sektöre bir adım önde giriş yapacağını aktaran Yaşar, sahip olacağı avantajlar sayesinde yeni şirketin Türkiye’deki sigortacılığın gelişmesine de katkı sunacağını vurguladı.

– ‘Akıllı, pratik ve anında kredi çözümleri sunacağız’

Ouick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ ise sigortacılık ve finansal sigortalar vizyonunda geliştirilecek finansal ürün ve tekniklerle, sektörde yenilikçi bir anlayışla yer alacaklarını anlattı.

İş modelini farklılaşma ve odaklanma stratejileri üzerine kuran Ouick Finans’ın konuttan otomotive, tedarikçi ve stok finansmanından tarımsal üretim tedarik zinciri finansmanına kadar geniş bir yelpazede yer almayı hedeflediğini aktaran Karadağ, akıllı, pratik ve anında kredi çözümleriyle müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kolaylık sağlayacaklarını ve tüm paydaşlar için değer yaratacaklarını bildirdi.

Karadağ, tüm finansal ürünlerini, grubun QPay e-cüzdan hizmetleriyle destekleyerek hızlı ve pratik şekilde müşterilere sunacaklarını kaydederek, şu açıklamalarda bulundu:

‘Quick Sigorta iş birliğinde gerçekleştirilecek bina tamamlama sigortalı kentsel dönüşüm ve ön ödemeli inşaat projeleri kapsamında konut sahibi olacakları tam koruma altına alan güvenli konut finansmanı çözümlerimizle yer alacağız.

Diğer taraftan tarım ekonomisi bilgi sistemi ve finansal teknoloji girişimi olan Agrio firmasının üretim ve tedarik zinciri finansmanı altyapısını kullanarak gıda güvenliğini ve sürdürülebilir tarım politikalarını destekleyecek özel finansman paketleri geliştireceğiz. Sektör tecrübesi yüksek uzman çalışma arkadaşlarımız ve yeni nesil teknolojik altyapımızla sektörümüze de değer katacağımıza inanıyoruz.’

Okumaya devam et

SİGORTA

Her 5 çocuktan biri Garanti BBVA Emeklilik ile BES’e adımını attı

18 yaş altı BES’te 208 milyon TL fon büyüklüğüne sahip olan Garanti BBVA Emeklilik, her 5 çocuktan birinin sisteme dahil olmasına ve erken yaşlarda birikim yapmasına katkı sağladı

Published

on

Garanti BBVA Emeklilik, her 5 çocuktan birinin sisteme dahil olmasına ve erken yaşlarda birikim yapmasına katkı sağladı.

Garanti BBVA Emeklilik açıklamasına göre, emeklilik sektörü Temmuz 2022 itibarıyla, 18 yaş altı çocukların ‘Gönüllü BES’e dahil edilmesinin önünü açan düzenlemenin birinci yılını kutluyor. Geçen bir yıllık sürede Çocuklara BES’te toplam katılımcı sayısı sektörde 360 bin kişiye ulaştı. 18 yaş altı BES’te 208 milyon TL fon büyüklüğüne sahip olan Garanti BBVA Emeklilik, her 5 çocuktan birinin sisteme dahil olmasına ve erken yaşlarda birikim yapmasına katkı sağladı.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, ‘Çocuklara BES uygulaması sektörümüzün uzun yıllardır beklediği bir gelişmeydi. 2021’de atılan adımla 18 yaş altı çocukların da bireysel emeklilik sistemine dahil edilmesi hem aileler hem de sektör açısından çok olumlu karşılandı. Devlet katkısının yüzde 30’a çıkmasıyla da Çocuklara BES’in avantajları daha da artmış oldu.’ ifadelerini kullandı.

Şirketlerinde, 18 yaş altı BES katılımcılarının yaşlarına baktıklarında yoğunluğun yeni doğan bebeklerden geldiğini, kendisi için henüz BES başlatmamış ebeveynlerin ise çocuklarının geleceği için daha hızlı hareket ettiğini gördüklerini belirten Göçer, şunları kaydetti:

‘Çocuklarına BES yaptırmayı tercih eden ebeveynler ise 40’lı yaşlarında. Genç yaştaki ebeveynler genelde küçük çocukları için BES başlatıyor ve bu da onların daha uzun bir sürede daha büyük birikimlere ulaşılabilmesi anlamına geliyor. Ayrıca küçük yaşta BES’e dahil olan çocuklar adına katkı payı ödemelerine başlanması üniversite yaşına geldiklerinde güzel bir birikime sahip olmalarını da sağlıyor. Örneğin yeni doğan bir bebeğe BES yapıldığında ve aylık 250 TL katkı payı ödendiğinde, çocuk 18 yaşına geldiğinde ortalama 100 bin TL birikim elde ediyor. Emekliliğe kadar birikim yapmaya devam edilirse yaklaşık 580 bin TL’ye ulaşılıyor. Katkı payını artırmak, fon dağılım değişikliğini piyasalara göre değiştirmek ve de yüzde 30 devlet katkısıyla daha büyük birikimlere ulaşmak da mümkün.’

Göçer, BES’te yeni uygulamaların gerçekleştiği ve katılımcının daha avantajlı olduğu dinamik bir dönemde olduklarını dile getirdi.

Ebeveynlerin bireysel emeklilik sistemine duyduğu güvenin de sektörün gelişimi açısından çok kıymetli olduğunu kaydeden Göçer, şunları aktardı:

‘Yakın zamanda ‘BES’te Hediye Sertifika’ uygulaması hayata geçti. Bu sayede dilediğiniz kişiye BES yaptırabiliyor veya zaten BES’i olan birinin birikimine katkıda bulunabiliyorsunuz. Bu uygulama aynı zamanda Çocuklara BES tarafı için güzel bir gelişme oldu. Örneğin yeğeninize, arkadaşınızın çocuğuna karne veya doğum günü hediyesi olarak BES yaptırabiliyor, BES’i varsa vereceğiniz harçlık yerine birikimine katkıda bulunup geleceği için güzel bir fayda sağlayabiliyorsunuz.

Garanti BBVA Emeklilik olarak önümüzdeki dönemde 18 yaş altı BES’te 100 bini aşkın katılımcıya ulaşmayı hedefliyoruz. BES alanında sahip olduğumuz bilgi birikimi ve uzmanlığımızla, çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlamak isteyen aileler için de bu alandaki en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.’

Okumaya devam et

KATEGORİLER

Popüler

www paravitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.