Connect with us

BANKA HABERLERİ

Aktif kârlılıkta Anadolubank’tan başarılı performans

Anadolubank yılın ilk yarısı bilançolarına göre kârlılığı en yüksek bankalardan biri oldu. Nakdi kredilerini 2022 yıl sonuna göre yüzde 30 büyüten ve 30 Haziran 2023 itibarıyla 1 milyar 935 milyon TL vergi sonrası kâr elde eden Banka’nın aktif büyüklüğü 48,7 milyar TL olurken, aktif kârlılığı yüzde 8,94, özkaynak kârlılığı ise yüzde 49,75 olarak gerçekleşti.

Yayınlanma:

|

Anadolubank yılın ilk yarısı bilançolarına göre kârlılığı en yüksek bankalardan biri oldu. Nakdi kredilerini 2022 yıl sonuna göre yüzde 30 büyüten ve 30 Haziran 2023 itibarıyla 1 milyar 935 milyon TL vergi sonrası kâr elde eden Banka’nın aktif büyüklüğü 48,7 milyar TL olurken, aktif kârlılığı yüzde 8,94, özkaynak kârlılığı ise yüzde 49,75 olarak gerçekleşti.

Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, Banka’nın 2023 yılının ilk yarısındaki başarılı performansıyla ilgili açıklamalarda bulundu; “2023’te KOBİ’lere, üretici firmalara, ihracatçı şirketlere ve nakit yönetimi ürünlerine olan konsantrasyonumuzu artırdık. Mevduat tarafında Kur Korumalı ürünlere odaklanırken, nakit kredilerde yüzde 30 büyüyerek 28 milyar TL ve gayri nakdi kredilerde yüzde 53 büyüyerek toplamda 42 milyar TL finansman desteği sağladık.

İhracatçı müşterilerimize yönelik İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) ile yaptığımız protokol çerçevesinde İGE kefaleti ile ihracatçıların finansal kaynak erişimini destekleyen bir iş birliğine imza attık.

Ürün ve hizmetlerimizi açık bankacılık ve servis bankacılığı üzerinden sunabilmek için nakit yönetimi çözümleri geliştirmeyi sürdürüyoruz. Tüzel bankacılık alanında hayata geçirdiğimiz iş birliklerimiz ile FinTech firmalarının çözümlerini Bankamıza entegre etmeye devam ediyoruz. Ödeme kuruluşları ve Açık Bankacılık platformları başta olmak üzere 30’a yakın Fintech ile online hesap entegrasyonumuz bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda da iş ortaklığı modeli ile çalışmaya ve FinTech iş birliklerimizi büyütmeye devam edeceğiz. Müşterilerimize uçtan uca çözümleri, uygun finansman ve doğru zaman yönetimiyle sunmayı hedefliyoruz.’’

Müşterisini merkeze alan hizmet odaklı iş modelini, teknolojik yatırım ve uzmanlıkla birleştirerek fark yarattıklarını belirten Ülke şu açıklamaları yaptı. “Dijital Bankacılık alanında yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendirmeyi sürdürüyoruz. Müşterilerimizin verilerini, bilgi ve işlem güvenliklerini korumaya odaklanırken aynı zamanda kullanıcı dostu bir deneyim sunmak her zaman önceliğimiz. Bu yıl Sigorta İşlemleri, Dijital İhtiyaç Kredisi, Mobil kanaldan Uzaktan Müşteri Edinimi fonksiyonu, Yatırım Fonu Al-Sat İşlemleri, Kripto para platformlarına para transferi hizmetlerini işlem setimize ekledik. Butik bankacılık anlayışımızla; dijital kanallarımızı kullanan müşterilerimize ihtiyaç duyduklarında dijital portföy temsilcisine direkt ulaşarak hizmet alabilme imkanı da sunuyoruz.

Önümüzdeki dönemde finansal ekosistem içinde önemli bir yeri olan alışveriş kredilerinde de yer almaya başlayacağız. Müşterilerimiz, anlaşmalı markalarımızdaki alışverişlerini şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi kullanarak gerçekleştirebilirken, kredi kartı limitlerini kullanmaya gerek kalmadan taksit imkanından faydalanabilecekler.’’

Yüzde yüz yerli sermayesiyle Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için çalışmayı sürdürdüklerini ifade eden Namık Ülke, ‘’Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından yaraların sarılması için ilk gününden itibaren tüm imkanlarımızla seferber olarak, nakdi yardımın yanısıra finansal destek paketlerimizi hayata geçirdik ve çalışanlarımızın “İyilik Kumbarası” projesiyle bölgelere yardım malzemeleri tedariği gerçekleştirdik. Bölgedeki çalışanlarımız için konteyner yaşam alanları oluşturduk, ihtiyaçlara yönelik elimizden gelen desteği vermeyi sürdüreceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

Sürdürülebilirlik kurum stratejimizin bir parçası

Bankanın sürdürülebilirlik odağıyla ilgili Ülke, ’’Sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda önceliklerimizden sürdürülebilirlik temalı kredilerin oluşturulması, çevresel ve sosyal risklerin kredi süreçlerine entegrasyonu çalışmalarımız devam ediyor. Genel Müdürlük binamız için “Sıfır Atık” belgemizi aldık. Çok yeni yayımlanan Yeşil Akademi Platformu’nun hazırladığı “İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Finans” kitabına sponsor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aldığımız aksiyonlarla kurum içi farkındalığı artırarak sürdürülebilirliğin, iş yapma modelimizin bir parçası olmasını hedefliyoruz.’’ değerlendirmelerinde bulundu.

 

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Yapı Kredi’ye Euromoney’den 2 ayrı ödül

Yayınlanma:

|

Yazan:

Yapı Kredi, Euromoney tarafından verilen ‘Sektör lideri ve en iyi servis sağlayan lider banka‘ ve ‘Sektör lideri yerel banka‘ ödüllerini kazandı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü bankacılık ve finans dergilerinden olan Euromoney tarafından düzenlenen ‘dış ticaret finansmanı’ kategorisinde yapılan müşteri araştırmasında Yapı Kredi, Türkiye’de üst üste onuncu kez “sektör lideri” seçildi.

İki yıldır ‘En iyi servis sağlayan banka’ kategorisinde de lider olan banka, bu yıl ilk defa Central & Eastern Europe bölgesinde de ‘Sektör lideri yerel banka’ unvanına sahip oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, bankanın kurulduğu günden bu yana Türkiye ekonomisini desteklediğini ve toplumun her alanında değer yaratmak amacıyla sınırları kaldıran çalışmalara imza attıklarını belirterek, ‘Yapı Kredi olarak, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak daima odak noktamızda bulunuyor. Bu nedenle hizmette sınır tanımayan anlayışımızla müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak adına durmaksızın çalışıyoruz.’ ifadesini kullandı.

Kurum olarak, firmalara sundukları ürün ve hizmetlerle sektörde güçlü bir konumda olduklarını ve başarılarının, müşteri odaklı çalışmalarının uluslararası alanlarda tescillenmesinden mutluluk duyduklarını aktaran Erdoğan, ‘Son olarak, Euromoney tarafından ‘Sektör lideri ve en iyi servis sağlayan lider banka’ ve ‘Sektör lideri yerel banka’ ödüllerine layık görülmek bu çalışmalarımızın somut birer örneği. Sektördeki liderlik misyonumuz ile ülkemiz ekonomisine ve firmalarımıza en iyi hizmeti sağlamak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.’ açıklamasında bulundu.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Bakırköy’de bir banka şubesinden sahte kimlikle 14 bin Euro çekmeye çalışan 2 şüpheli yakalandı

Bakırköy’de bir banka şubesine gelen ve sahte kimlik kullanarak başkasının hesabından 14 bin Euro çekmeye çalışan 2 şüpheli, bankadaki görevliler tarafından fark edilince kaçtı. Polis ekiplerinin çalışmaları çerçevesinde şüpheliler yakalanırken olay öncesinde bir kafeteryada oturup olayı planladıkları ana ilişkin güvenlik kamera görüntülerine ulaşıldı.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Bakırköy’de bir banka şubesinde K. P. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte kimlikle para çekilmeye çalışıldığı ihbarı üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı. Şüpheliler, bankadan 14 bin Euro çekmeye çalışırken, yetkililerin sahte kimliği fark etmesi üzerine olay yerinden kaçtı. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili başlattıkları çalışmada şüphelilerin kimliklerini tespit etti.

Polis şüphelilerin olay öncesi bir kafeteryada oturarak olayı planladıklarını belirledi. Olayı planladıkları anların görüntüsü kafeteryanın güvenlik kamerasına yansıdı. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, düzenledikleri operasyonla şüpheliler Şahin Ü. (60) ile Serdal O.’yu (42) gözaltına aldı.

Serdal O.’nun daha önceden 14 suç kaydı olduğu belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri yapılan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

İş Bankası 140 milyon dolarlık finansman sağladı

Yayınlanma:

|

Yazan:

İş Bankası tarafından Kamuya Aydınlatma Platformunu (KAP) yapılan açıklamaya göre banka beş ve altı yıl nihai vadeli 140 milyon dolar finansman sağladı.

Açıklamada, “Bankamız, havale akımlarına dayalı programı çerçevesinde 5 yıl ve 6 yıl nihai vadeli serilerden oluşan, toplamda 140 milyon ABD Doları tutarında finansman sağlamıştır” ifadeleri kullanırken; finansman maliyeti hakkında bilgi verilmedi.

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.