Connect with us

BANKA HABERLERİ

AKBANK çöktü : Dijital Bankacılık sorumlusu GMY CİVELEK ortada yok!

Yayınlanma:

|

Akbank Sistem krizi “kriz yönetememe krizine” dönüşmek üzere, Dijital sorumlu GMY ortada yok

AKBANK Twitter hesabından yapmış olduğu yüzeysel açıklamalar müşterileri tatmin etmezken her fırsatta DİJİTALİN BANKASI olduğu söylem imajı da, bu yönde alınan ödüler de ciddi zedelenmiş durumda. Her fırsatta bankanın ne kadar Dijitalleştiğini söyleyen TV’lerde program üzerine programa katılan AKBANK Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri sorumlu Genel Müdür Yardımcısı H.Burcu CİVELEK YÜCE‘den ise şu ana kadar bir açıklama gelmemesi ise piyasadaki söylentilerin daha da artmasına neden oluyor. Banka sistemlerinin tamamen ve uzun süreli gitmesi ve müşterilerin hizmet alamaması bankanın açıkladığı gibi basit bir arıza olmadığını bankanın ciddi bir teknik sorun ile karşı karşıya olduğu yönünde kaygılar da artmış duruda.

AKBANK Personeli de huzursuz : İnsan ve Kültür GKM’den açıklama yok

Bankanın tatmin edici açıklama yapamaması müşteriler kadar çalışan personeli de huzursuz etmiş durumda. Zira müşterilerden gelen şikayetlere uzun süre “kısa bir süre sonra sistem düzelecek” cevabı veren personel arızanın uzun sürmesi üzerine müşterilere cevap veremez hale gelmiş durumda.

Akbank İnsan ve Kültür'e Stevie'den 3 Ödül haberi - FinansGündem.com

Banka personeli nerede ise her hafta TV’lere çıkıp sık sık Bankanın ne kadar Dijitalleştiğini anlatan İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar ANAPA‘dan şu ana kadar bir açıklama gelmemesi de peronel üzerinde olumsuz etki yapmış durumda.

Teknoloji ve Operasyon sorumlusu GMY neden çuvalladı

Teknoloji ve Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı N. İlker ALTINTAŞ‘ın nasıl böyle hatalar zincirinin bir halkası olduğu ve neyi öngöremediği ise ayrı bir tartışma başlatarak AKBANK’ın Teknik ekipte yetersizliği sorgulanır hale gelmiş durumda. Kulislerde erken olmasına rağmen N. İlker ALTINTAŞ‘in de gözden çıkarıldığı konuşulur oldu. Yönetim ekibin sorumluluğu N. İlker ALTINTAŞ‘e yükleyerek sorunun içinden sıyrılmaya çalıştığı yine kulislerden alınan bilgiler arasında.

Sigorta ve Yatırım bölümü de çalışamadı

Müşteriler bankanın yaptığı yüzeysel açıklamalardan rahatsız olurken bankanın SİGORTA ve BORSA işlemlerini yapan YATIRIM Bölümlerini de çalışmadığı bilgisi geldi. Özellikle BORSA’da Hisse Senedi işlemleri alım – satımı yapamayan ve zarara uğrayan müşterilerin durumu ise belirsizliğini koruyor. Borsa’da işlem yapamayıp zarar uğrayan ve Sigortasını yenileyemediği için hasar riski oluşan müşterilerin ise mağduriyetinin nasıl giderileceği yönünde henüz açıklama yapmadı.

Sabah sunum da sorunu açıklayamadı

Çarşamba sabahı banka Genel Müdürü ve GMY’ler personele yaptığı açıklamada sorunun “sistem güncellemesi ve güncellenen sistemin verimli çalışmamasından kaynaklandı” ifadelerini kullandı. Açıklama yapan GMY’lerin içinde Dijital Bankacılıktan sorumlu GMY H.Burcu CİVELEK YÜCE‘nin olmaması ise dikkat çekti.

BANKA HABERLERİ

GAYE ERKAN MERKEZ BANKASI BAŞKANI OLDU

Yayınlanma:

|

Yazan:

Beklenen atama gerçekleşti. Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda, Hafize Gaye Erkan‘ın Merkez Bankası Başkanı olarak atandığı ilan edildi.

Mevcut TCMB Başkanı Kavcıoğlu da BDDK Başkanlığı görevine atandı.

 

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Bakan Şimşek, bankalarla bir araya gelecek

Yayınlanma:

|

Yazan:

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalar ile gelecek hafta bir araya gelecek. Konuya yakın bankacıların verdiği bilgiye göre; toplantının gelecek hafta perşembe günü olması bekleniyor. Üst düzey bir bankacı, “Bu doğal olarak yapılması gereken bir toplantı” dedi.

Kaynaklar, yeni bakan ile sektör değerlendirmesinin ve güncel konuların görüşülmesinin beklendiğini ifade etti.

Bankacılık sektörü son 1.5-2 yıldır alışılagelmişin dışında uygulanan ekonomi modeli ile çok sayıda düzenlemeye maruz kalırken, sektör temsilcileri de ara ara bu uygulamaların kaldırılması şikayetlerini dile getirmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in atanmasından sonra mevcut politikalardan ortodoks politikalara geçiş beklentisi piyasalarda artarken Şimşek, atanmasının hemen ardından “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeceği kalmamıştır” açıklamasını yapmıştı.

Şimşek, dünkü Twitter paylaşımında da “Öngörülebilirliği artıracak kurallar temelinde politika yapıcılığına bağlılığımızı teyit ediyoruz” dedi.

Ekonomim

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Anadolubank’tan İGE A.Ş. iş birliği ile ihracata destek

Yayınlanma:

|

Müşterilerine en uygun finansal çözüm önerileri sunma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Anadolubank, İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) ile yaptığı iş birliği çerçevesinde ihracatçı KOBİ’lere yüzde 80 İGE kefalet desteği ile finansman sağlıyor.

Ülkemizde ihracatın finansmanında aktif rol alan Anadolubank, ihracat kredileri içinde KOBİ’lerin payını artırmak amacıyla İGE kefaletli ihracat kredisi ürününü müşterilerinin hizmetine sundu. İGE A.Ş. iş birliği ile Banka, ihracatçıların ihtiyaç duydukları her alanda avantajlı tekliflerle destek almalarını sağlarken, ihracatçı KOBİ’lerin finansal kaynak erişimini çeşitlendirmesine de katkıda bulunacak. İş birliği kapsamında KOBİ’ler, mal ve hizmet alımlarına yönelik ödemelerini yüzde 80 İGE teminatlı kredi ile gerçekleştirebilecekler.

Dış ticaretin ve ihracatçı KOBİlerin yanında olmaya devam ediyoruz

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Anadolubank Kobi İşletme ve Tarım Bankacılığı Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Zafer Can, “İhracatçılar ve bankalar arasında karşılaşılan önemli sorunlardan biri firmaların kredi kullanımında teminat oluşturmakta güçlük çekmesi diyebiliriz. Bu bakış açısıyla dış ticaret yapan KOBİ’lerin her zaman yanında yer alan bir banka olarak ihracatçı müşterilerimize en uygun finansal çözüm önerileri sunmak ve iş hacimlerini artırmak için çalışıyoruz. İGE A.Ş. ile imzaladığımız bu iş birliği kapsamında da İGE kefaleti teminatıyla başta katma değerli ve yüksek teknolojili ürünlerin ihracatını yapan firmalarımız olmak üzere, dış ticaret yapan tüm KOBİ’lerimize destek olmayı hedefliyoruz. Dış ticaret alanında deneyimli kadromuz, gelişmiş sistem altyapımız ve ihtiyaca yönelik çeşitli ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin memnuniyetini önceliklendiriyor, uçtan uca hızlı çözümler sağlayarak müşterilerimizin ticari faaliyetlerini kolaylaştıracak alternatif kredi kaynakları sunuyoruz.’’ dedi.

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

ABONELIK

Popüler

www paravitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.


Notice: date_default_timezone_set(): Timezone ID 'UTC+3' is invalid in /home/maviatlas/public_html/wp-content/plugins/notice-bar-old/inc/frontend/front-notice-bar.php on line 27