Connect with us

SİGORTA

AXA Sigorta CEO Yavuz Ölken: sürdürülebilir projeleri destekliyoruz

“Sürdürülebilir mobilitenin geleceği için yeni jenerasyon mobilitelerine yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Yayınlanma:

|

AXA Sigorta, sürdürülebilirliğe ilişkin projeleri desteklemeye devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, AXA Sigorta Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken, İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Sürdürülebilir Mobilitenin Geleceği Zirvesi‘ne katıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İleri Araç Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (İLATAM) ve Sürdürülebilir Mobilite İnisiyatifi (SMİ) Derneği’nin birlikte düzenlediği zirvede, dijitalleşme ve veri odaklı sistemlerin mobilite alanındaki rolü vurgulanırken, sürdürülebilir mobiliteye dair farkındalığın artırılması hedeflendi.

Sektörün hızla değişen dinamiklerinin ve gelecekteki beklentilerin konuşulduğu zirvede, otomotiv kiralama, sigorta, şarj istasyonları ve yeni nesil ödeme sistemleri alanlarında faaliyet gösteren markalar ve sektördeki çeşitli paydaşlar bir araya geldi.

Açıklamada zirvedeki konuşmasına yer verilen AXA Sigorta Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken, AXA Sigorta’nın sürdürebilir mobilite alanındaki destekleyiciliğini ve sigortanın bu ekosistemin vazgeçilmez bir parçası olduğunu vurguladı.

Ölken, ‘Yeni Jenerasyon Mobilite Ekosistemleri‘ panelinde, elektrikli araçlar için ürün hazırlanırken gelenekselin dışına çıkılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

Elektrikli araçlar, mobil ekosisteminin içindedir ve bu araçların sigortası da bu ekosistemin içinde var olmak zorundadır. AXA Sigorta olarak, sürdürülebilir mobiliteye olan bağlılığımızı ve çözüm odaklı yaklaşımımızı koruyor, nesnelerin interneti teknolojisi ve mobil aplikasyonlar ile bu ekosisteme dahil oluyoruz.

Elektrikli araçlar için, duvar tipi şarj ünitesi ve şarj kablosu teminatı, batarya ve siber güvence teminatı sunarken yerinde şarj hizmeti ile şarj istasyonlarını sigortalılarımızın bulunduğunuz yere getirerek yola güvenle devam etmelerini sağlıyoruz. Sürdürülebilir mobilitenin geleceği için yeni jenerasyon mobilitelerine yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Okumaya devam et

GÜNCEL

Quick Sigorta, HSSK Kupası Yelken Yarışları’nda şampiyon oldu

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar: “Yelken ve su sporlarına destek olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz”

Yayınlanma:

|

Yazan:

Quick Sigorta HSSK yelken takımı, Quick Sigorta HSSK Kupası Yelken Yarışları‘nda yapılan üç yarışın tamamını kazanarak şampiyon oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Quick Sigorta ekibi, yönetim kadrosu başta olmak üzere alanda hazır bulunarak, yarışlar sırasında takıma deniz üzerinde de destek verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, HSSK ile dört yıldır süren işbirliğinin Quick Sigorta’nın enerjisini artırdığını kaydederek, ‘Yelken ve su sporlarına destek olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bugün denizde de takip ettik ve yakından da gördük ki sporcular gerçekten çok zor bir işi başarıyor. Zorlu koşullar altında o uyumu, ahengi yakalamak ve başarıya ulaşmak büyük alkışı hak ediyor. Bu nedenle ödüllerden bağımsız bir şekilde, yarışlara katılan ve yelken sporuna gönül veren tüm sporcuları canı gönülden kutluyor, destekliyor ve imrenerek izliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy da yarışların takım ruhunu ve dayanışmayı en üst seviyede hissettirdiğini belirtti.

Özsoy, ‘Her yarışta sporcularımızın gösterdiği azim ve kararlılık, Quick Sigorta ailesi olarak bize ilham veriyor. HSSK ile sürdürdüğümüz bu değerli işbirliği, sadece bir sponsorluk değil, aynı zamanda bir dostluk ve dayanışma örneği. Quick Sigorta olarak bugün yine bu heyecana ortak olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

GÜNCEL

Türkiye Sigorta, 6 ayda 50,4 milyar lira prim üretti

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Taha Çakmak: “Türkiye Sigorta 2024’ün ilk yarısında yakaladığı 50,4 milyar liralık üretim ve büyüme performansını hız kesmeden sürdürmeye devam edecek”

Yayınlanma:

|

Yazan:

Türkiye Sigorta, 2024’ün ilk yarısında yüzde 107 büyüyerek 50,4 milyar lira prim üretti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Sigorta, 1 Ocak-30 Haziran döneminde toplam prim üretimini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 107 artırarak 50 milyar 410 milyon liraya ulaştı. Şirket böylece, ilk yarıyıldaki üretim performansıyla sektörde yeni bir rekora daha imza attı.

Türkiye Sigorta 2024’ün ilk yarısında havacılık, nakliyat, yangın gibi kurumsal branşların yanı sıra sağlık ve kasko gibi bireysel ürün gruplarında da bir önceki yıla oranla prim üretimde rekora imza attı.

– ‘Milletimizin sigorta ürünlerine en kolay şekilde ulaşması için çalıştık’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Taha Çakmak, Türkiye Sigorta’nın geçen yıl 59 milyar 518 milyon liralık prim üretimi rakamını 2024’teki etkili strateji ve saha yönetimiyle neredeyse yılın ilk yarısında yakaladığını belirti.

Çakmak, 2024’ün ilk yarısında sektörün öncü şirketi olarak etkin saha yönetimi, ihtiyaca uygun ürün ve fiyatlama stratejileriyle başarılı bir performansa imza attığına dikkati çekerek, ‘İlk yarı yılda da gücümüzü adımızdan ve insanımızdan alarak, ülkemizin stratejik yatırımlarına güvence sağlarken, aynı zamanda milletimizin sigorta ürünlerine en kolay şekilde ulaşması için çalıştık. Prim üretimimizi ilk yarıyılda bir önceki aylara ve yıllara göre düzenli olarak rekor düzeyde artırdık, bu, başarılı kurumsal performansımızın en somut göstergesidir.’ ifadelerini kullandı.

Stratejik ve karlılığı yüksek ürünlerde gelişimlerini yılın ilk altı ayında da sürdürdüklerini aktaran Çakmak, sağlık sigortalarında büyümeye ve güvence sunmaya devam ettiklerini kaydetti.

Çakmak, yılın ilk yarısında bir önceki döneme göre sağlıkta yüzde 237 büyüme kaydederek 3,7 milyar lira prim üretimine ulaştıklarının altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘Yangın, mühendislik, havacılık, nakliyat poliçelerimizle ise ülkemizin değerlerine ve yatırımlarına güvence sunduk. Sektör liderliğini açık ara sürdürdüğümüz yangın ve en güçlü kaslarımızdan biri haline gelen kasko branşlarında verimlilik ve sürdürülebilir karlılık stratejilerimiz doğrultusunda büyüme performansımızı devam ettiriyoruz. Türkiye Sigorta 2024’ün ilk yarısında yakaladığı 50,4 milyar liralık üretim ve büyüme performansını hız kesmeden sürdürmeye devam edecek. Stratejik hedeflerimiz doğrultusunda 2024 yılının sonunda da, hem bireysel hem de ticari segmentteki gelişimimizi sürdürecek, yaygın ve müşteri odaklı satış ve hizmet ağımızı kullanarak sürdürülebilir karlı büyümemizi devam ettireceğiz.’

Yılın ilk yarısında banka satış kanalındaki güçlerinin yanı sıra acente, broker ve direkt satış kanallarını daha da etkin hale getirdikleri bilgisini paylaşan Çakmak, ‘Bu anlayışımızla 2024 sonunda sektörümüzün öncüsü olarak, lider şirket konumumuzu pekiştireceğiz. Gücünü adından alan ve hayatın her alanında sigortalılarının yanında olan bir şirket olarak, ülkemizle birlikte gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğiz.’ görüşünü paylaştı.

Okumaya devam et

GÜNDEM

Gurbetçiler dikkat! Sigorta şoku yaşamayın

Ülkemizi ziyaret etmek için sınır kapılarından kendi araçlarıyla giriş yapan gurbetçiler, sigorta mağduru oluyor. Birçok vatandaşımız, özellikle Avrupa’da kullandıkları trafik sigortalarının her yerde geçerli olduğu yanılgısıyla Türkiye’de çeşitli aksaklıklarla karşılaşabiliyor. Mağdur gurbetçilerin sesini duyan yerli girişimci acente, güçlü iş ortaklıklarıyla esnek sigorta hizmetleri sunarak bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Yaz mevsiminin ortasına yaklaşırken yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, ülkemizi ziyaret etmek için sınır kapılarından girmeye devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sınır istatistiklerine göre, 2024’te ülkemize giriş yapan vatandaşlarımızın sayısı bir önceki yıla göre %19,32 artarak 7 milyon 794 bine ulaştı. Yurt dışından ülkemize gelen toplam ziyaretçilerin neredeyse yarısını (%43,76) oluşturan gurbetçilerin üçte biri kara yolunu tercih etti. Türkiye’ye kendi araçlarıyla gelen gurbetçiler, yurt dışında kullandıkları trafik sigortalarının her yerde geçerli olduğu yanılgısıyla ülkemizde çeşitli aksaklıklarla karşılaşırken, mağdur gurbetçilerin sesini duyan yerli sigorta acentesi Gurbet Kasko, esnek hizmetleriyle bu sorunu ortadan kaldırdığını açıkladı.

“Gurbetçiler, yeşil kart sigorta poliçesini okumadıkları için Türkiye’de mağdur oluyor”

Yaşadıkları ülkedeki trafik sigortalarının Türkiye’de geçerli olmayabileceğine dair uyarıda bulunan Gurbet Kasko‘nun Kurucusu Abdulcelil Alkış, “Yurt dışında yaşayan gurbetçilerimiz, ülkemizi araçlarıyla ziyaret ettiklerinde sigorta konusunda problemler yaşayabiliyor. Yurt dışındaki zorunlu trafik sigortalarının sınırsız ödeme yaptığını düşünerek Türkiye’nin de aynı kapsamda olduğunu sanıyorlar. Sigorta poliçelerini okumadıkları için burada büyük mağduriyetler yaşıyorlar. Birçok gurbetçi, kendi ülkelerinden aldıkları yeşil kartla sınırdan sorunsuz geçiyor. Ancak yeşil kart sistemi çok farklı işliyor. Yeşil kart sistemi, hangi üye ülkede hasar olursa, o ülkenin trafik sigortası limitlerinin geçerli olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, yeşil kartıyla ülkemize gelen gurbetçiler sadece ülkemizdeki limit olan 200 bin liraya kadar korunuyor. Bu durum, ciddi mağduriyetlere yol açabiliyor. Bu noktada, kendi sigorta şirketleriyle bu konular hakkında yazılı teyit almalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

“25 milyon liraya kadar güvence sağlıyoruz”

Sınırda yeşil kartlarında Türkiye’nin hariç bırakıldığını fark etmeyen gurbetçilerin sigortalarının var olduğunu düşünseler de, kaza durumunda ödemelerin yapılmadığını öğrendiklerini belirten Abdulcelil Alkış, “Özellikle sadece Avrupa kıtası için geçerli olan sigortaların diğer kıtalardaki hasarları ödememesi gibi durumlarla sıkça karşılaşılıyor. Türkiye’de sınırda yapılan sigortalar ise 200 bin lira limitli olup, bu limitin üstünde bir hasar gerçekleştiğinde gurbetçiler karşı tarafın araçlarında oluşan zararı ceplerinden ödemek zorunda kalıyor. Gurbet Kasko olarak, biz de bu noktada devreye girerek anlaşmalı sigorta şirketlerimiz üzerinden 25 milyon liraya kadar güvence sağlıyoruz. Böylece gurbetçilerimiz, limitin üstünde bir zarar durumunda mağduriyet yaşamadan sigorta güvencesinden faydalanabiliyor” ifadelerini kullandı.

“Sınırda sigortaya göre %50’den fazla fiyat avantajı sunuyoruz”

Gurbetçilerin yola çıkmadan önce, mutlaka kendi ülkelerindeki sigorta şirketleriyle görüşmeleri ve Türkiye’nin poliçelerine dahil olup olmadığını teyit etmeleri gerektiğinin altını çizen Abdulcelil Alkış, “Vatandaşlarımızın sigortalarına eğer Türkiye dahil değilse, ekletmelerinde fayda var. Ancak, tüm bu kontroller yapılmasına rağmen, çözümsüz kalındığında biz gurbetçilerimizin her zaman yanındayız. Online sigorta hizmetimizle gurbetçi yola çıkmadan önce 1, 3, 6 ve 12 aylık seçeneklerle zorunlu trafik sigortası düzenliyor ve hızlıca ulaştırıyoruz” şeklinde konuşarak sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Sınır kapısında yapılan sigortalara göre %50’den fazla fiyat avantajı sunuyoruz. Bu sayede, hem sınırda beklemeden sigorta ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem de zaman ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Öte yandan olası kazalarda 7/24 destek oluyor ve ücretsiz yol yardımı çekici hizmeti sunuyoruz. 30 yıllık tecrübemizle gurbetçilerin yolculuklarını güvenli ve huzurlu hale getirmek için kusursuz bir deneyim oluşturuyoruz. Yaptığımız girişimler sayesinde geçen sene Türkiye’de ilk olarak yabancı plakalara kasko yapmaya başladık. Bu yıl ise ihtiyari mali mesuliyet (IMM) sigortası yapıyoruz.”

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKA VİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.