Connect with us

BANKA HABERLERİ

Bankacılar EYT yapılırken, 80 yaşındaki Başkan ne yaptı

Sararmış eski Sendika kimliğimi bulmasaydım bu yazıyı yazmayacaktım. 30 yıl sonra bir de baktım ki sararan sadece sendika kimliği olmamış.

Yayınlanma:

|

Bankalar ve Finans Kurumları 45 yaşından sonra personeli kapı önüne koyup üyeleri EYT konumuna düşerken 80 yaşındaki BASİSEN Sendika Başkanının bugüne kadar ne yaptığını merak ediyorum.

Banka, Sigorta ve Finans sektöründe çalışıp da 45 yaşını aştığı halde halen işine devam edenler kendini şanslı hissediyor. Son 10 yılda sektörde 45 yaş üzeri personel nerede ise bırakılmadı. Hepsi EYT – Emeklilikte Yaşa Takılanlar konumuna düşürüldü. Çoğu bu yaş grubunu maaşından dolayı maliyet olarak gördü, bazıları da limon gibi sıkıp işlerine yaramaz hale getirdi bu insanları. Vaziyet bu halde iken bakıyorum da sendikalardan bu yönde ne bir açıklama var ne bir eylem. Çıkarılan personel için tek yaptıkları iş üyelikten çıkarmak oluyor. Sendikadan çıkarılan üyeler haklarımızı savunamadı, üyelik aidatlarını iade etsin” diye sendikalara dava açsa kesin kazanırlar.

Örnek mi istiyorsunuz buyurun : Metin TİRYAKİOĞLU

1965 yılında Türkiye İş Bankası’nda çalışmaya başlayan Metin TİRYAKIOĞLU,

1940 yılında Sürmene’de doğan Metin Tiryakioğlu Trabzon Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1965 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’ de çalışma yaşamına başladı. 1977 yılında TİBAŞ Sendikası Yönetim Kurulu’nda Muhasip Üyeliğe seçilen Tiryakioğlu, 1979’da profesyonel sendikacı olarak bu sendikanın Genel Sekreterlik görevini üstlendi. 1982 yılında aynı göreve yeniden seçilen Tiryakioğlu, 1983 yılı içinde BASİSEN adını alan sendikada da bu görevini sürdürüyor.

BASİSEN, hangi kurumlarda örgütlendi : T. İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Borsa İstanbul, Türkiye Bankalar Birliği, Şekerbank, Arap -Türk Bankası, Bank Mellat, Anadolu Sigortası, Anadolu Hayat, Milli Reasürans.

Bu kurumlardan hiç toplu çıkarma olmadı mı? Olmaz olur mu ! Tabi ki oldu. Özellikle Bankalardan. Sendika mı ne yaptı. Kuru bir Basın açıklaması sadece. Göstermelik yarım gün iş yavaşlatın açıklaması yaptı o kadar da haksızlık yapmayalım.

Üyeleri açlığa terk edilirken, işsiz bırakılıp EYT konumuna düşerken bu ağalar bu yönde eski deyimle kılını bile kıpırdatmadı. Tepkisiz – sessiz eylem yaptılar yani. Tepkisiz kalmak yapılanı onaylamaktır. Sendikalarda Başkanın geminin dümeninde olduğunu bilmeyen yok.

Sahi kaptan Metin TİRYAKİ kaç yaşında. 1940 Sürmene doğumlu Başkan ( Allah uzun ömür versin ) tamı tamına 80 yaşında. Karadenize gitse Taka teslim edip denize göndermezler, Notere işlem için gitse Hastane Raporu ister ama 40 yıldır sessiz sedasız Bankacıları temsil ediyor. Yazılacak çok şey var da yine dedelerimizin yaşına hürmet edelim biz.

Bankacılar başımıza niye böyle şeyler geliyor diye boşuna feryat ediyorlar. Sen daha senin haklarını çatır çatır savunacak senin kul hakkını savunmak için sesini duyuracak temsilcini seçememişsin. Temsilcin hala göreve devam ediyor ise sorun değil yeni yaş gününde bir disco kapatın, İşveren – Sendika aşkınızı tazeleyin derim.

İlk çalıştığım Banka Yapı ve Kredi Bankası idi. 1990’larda BASİSEN’e daha son Bankada da BANKSİS’e üye olarak sendika üyeliğim sonlandı. Arada fark var mı derseniz, hiç fark yok BASİSEN’deki kimliğim gibi hepsi SARARMIŞ, yöneticiler miladını doldurmuş durumda.

BANKA HABERLERİ

DENİZBANK eski müdürü Seçil Erzan 5. kez hakim karşısına çıktı

Yayınlanma:

|

Yazan:

Kamuoyunda “yüksek karlı gizli fon” adıyla bilinen, 2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davasında sanıklar arasında yer alan ve 275 yıl hapis istemiyle yargılanan Seçil Erzan, 5. kez hakim karşısına çıktı. İlk kez Denizbank çalışanlarının dinlendiği duruşma öncesi Erzan’ı İstanbul Adalet Sarayı’na götüren cezaevi aracı Büyükçekmece’de kaza yaptı. Erzan, olay yerine çağrılan midibüsle adliyeye sevk edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Seçil Erzan’ın birinci dereceden sicil amiri Sermin Tekin, “7 Nisan günü İnci Çeviker isimli kişinin Seçil Erzan’a ulaşmak istediğine ama ulaşamadığına ilişkin bir telefon aldım. Seçil Erzan’a paralar verdiğini ancak kendisini oyaladığını söyledi ve ‘yurt dışına kaçacak engel olun'” dedi. Mahkeme heyeti, Ulusal Yargı Projesi’nin (UYAP) bakıma girmesi nedeniyle duruşmayı 29 Mayıs’a erteledi.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

QNB FİNANSBANK gönüllüleri yürekleri ısıtmaya devam ediyor!

Yayınlanma:

|

Yazan:

Bankacılar deprem bölgesini unutmadı QNB Finansbank çalışanlarindan Ayna Uluslararası İnsani Yardım Derneği başkanı Remzi ÇIRA ve ekip arkadaşları kurban bayramı öncesi deprem bölgesi Hatay Kırıkhan da bulunan Özel eğitim uygulama okulu 1.ve 2. Kademe öğrencilerinin tamamı olan 104 otizmli ve down sendromlu özel çocuklar için bayramlarık alışverişini tamamladılar.

Banka çalışanlarınında destek verdiği projelerine bir yenisini daha ekleyen Remzi ÇIRA ve ekip arkadaşları bir projeyi daha tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ekleyerek en büyük destekçilerinin QNB Finansbank İK Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar‘ın olduğunu, Ayna Uluslararası İnsani Yardım Derneği’ne Laptop ve ofis mobilyaları bağışı yapan Qnb Finansbank yöneticilerine teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

bankavitrini.com ailesi olarak bizlerde bütün bankacıların sesi olmaya çalışan Ayna Uluslararası İnsani Yardım Derneğine başarılar diliyoruz.

****************

Bankacılardan bir iyilik Projesi: AYNA

GÖNÜLLÜ BANKACILARIN DERNEĞİ YÜREKLERİ ISITTI

QNB Finansbank gönüllüleri Deprem Bölgesinde “Eğitime Katkı” yaptı

QNB Finansbank gönüllülerinden Deprem Bölgesinde örnek çalışmalar

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

ÜÇ YENİ BANKAYA FAALİYET İZNİ VERİLDİ

Yayınlanma:

|

Yazan:

BDDK üç yeni bankaya Lisans verdi. Resmi Gazetede yayınlanan BDDK kararlara göre;

  • Aytemiz Yatırım Bankası,
  • Adil Katılım Bankası,
  • Marin Yatırım Bankası

bankaları sektörde faaliyet izni aldı.

Buna göre, BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 7’nci ve 8’inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6’ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu ve Yavuz Duranoğlu tarafından 1 milyar 500 milyon TL sermayeli “Marin Yatırım Bankası AŞ” ünvanlı, kurucu ortaklar Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ, İsmail Aytemiz, Hüseyin Aytemiz, Ahmet Aytemiz ve Kerem Aytemiz tarafından 1 milyar 500 milyon TL sermayeli “Aytemiz Yatırım Bankası AŞ” ünvanlı kalkınma ve yatırım bankalarının kurulmasına izin verdi.

BDDK yine 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 7’nci ve 8’inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6’ncı maddesi uyarınca, Dijital Banka Yönetmeliğinde dijital bankalar için belirtilen faaliyet esaslarına uygun olarak faaliyet göstermek ve faaliyet izni başvurusunu bu çerçevede yapmak üzere, kurucu ortaklar Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan tarafından Türkiye’de 3 milyar TL kuruluş sermayeli “Adil Katılım Bankası AŞ” ünvanlı bir (dijital) katılım bankası kurulmasını da onayladı.

 

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKA VİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.