Connect with us

ŞİRKETLER

Dünyanın ilk %100 biyo bazlı plastik mutfak seti Philips’ten

Evlerimizde kullandığımız her ürünün gezegenimizin geleceğini etkilediğini biliyoruz. Geçtiğimiz yüzyılda ürünleri daha hızlı, daha iyi ve daha sürdürülebilir hale getirmek için birçok yenilik yapıldı. Peki ya sırada ne var? İnovasyon ve sürdürülebilirliği bir araya getiren farklı alternatifler ön plana çıkıyor. Philips, %100 biyo bazlı plastikten üretilen dünyanın ilk mutfak setini sundu.

Yayınlanma:

|

Geleceğin evlerini tasarlarken ilham veren inovasyonlara ve sürdürülebilir ürünlere odaklanan Philips Ev Aletleri, tüketicilerin güne doğayı koruyarak başlamasını sağlıyor. Dünyanın ilk %100 biyo bazlı plastikten1 üretilen küçük ev aletleri olan Philips Çevre Dostu Mutfak Serisi’nde; filtre kahve makinesi, blender, ekmek kızartma makinesi ve su ısıtıcısı yer alıyor.

Modern, şık ve minimal tasarımıyla da dikkat çeken Philips Çevre Dostu Mutfak serisi tüketicilerin sürdürülebilirlik yolculuğuna yeni bir soluk getiriyor. Sakinlik veren renkler ve doğal malzemelerle doğadan ilham alan tasarımıyla Philips Çevre Dostu Mutfak Serisi, IF ve Red Dot tasarım ödüllerine sahip.

Sürdürülebilir, Yenilikçi ve Modern

%100 biyo bazlı plastikten oluşan Philips Çevre Dostu Mutfak Serisi, tüketicileri ilk defa sürdürülebilir ve yenilikçi malzeme alternatifleri tanıştırıyor. Kullanılmış yemeklik yağ gibi diğer biyolojik malzemelerden elde edilen ve oldukça sağlıklı olan biyo bazlı plastik, gezegene olan etkinizi azaltıyor.

Philips Çevre Dostu Mutfak Serisi’nde kullanılan 100 biyo bazlı plastik aynı zamanda CO2 emisyonunun2 ve su kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olurken; toprak kaynaklarının genel kullanımını sınırlandırıyor ve geri dönüştürülebilir parçalarla yeni üretimi destekliyor.

Philips Ev Aletleri Orta Doğu, Türkiye, Afrika, Rusya ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Direktörü Esin Karadede: İnovasyonlarımız ve malzeme yeniliklerimiz bizi daha doğa dostu bir geleceğe hazırlıyor. Mevcut malzemeleri başka bir amaca uygun hale getirerek ve yeniden kullanım için kendi malzemelerimizi tasarlayarak atıkları en aza indirebiliyor, ürünlerimizin ve tüketicilerimizin doğaya olan etkisini azaltıyor ve döngüsel ekonomiye katkıda bulunuyoruz.

Philips Çevre Dostu Filtre Kahve Makinesi

Her sabah kahvenizin zengin aromasının ve mükemmel lezzetinin tadını çıkarın. Akıllı başlık sayesinde akan kahveyi sürahi içerisinde eşit bir şekilde karıştıran Philips Çevre Dostu Filtre Kahve Makinesi, ilk fincandan son fincana kadar lezzetli, zengin ve değişmeyen bir aroma sağlıyor. 1,2 litre kapasiteye sahip filtre kahve makinesi ile 10 büyük fincandan veya 15 küçük fincana kadar kahve hazırlayabilirsiniz. Sadece 10 dakikada en az 10 fincan demleyerek enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Philips Çevre Dostu Blender

Güne başlarken en sevdiğiniz smoothie’leri veya pancar, yeşillik, havuç, lahana, karpuz, portakal, ananas, mango gibi lezzetli meyve ve sebze sularının tadını dilediğiniz karışımda hazırlayabilirsiniz. Zarif ve stil sahibi tasarımıyla, 600 ml kapasitesi ve tritan renew™ ile taşınabilir bardağı olan Philips Çevre Dostu Blender’ın ProBlend Teknolojisi ile ilham verici ve özgün içecekler hazırlayabilirsiniz.

Philips Çevre Dostu Ekmek Kızartma Makinesi

Yeniden ısıtma ve buz çözme özelliği de dahil olmak üzere 8 farklı kızartma ayarı sayesinde ekmeğinizi tam istediğiniz gibi kızartabilirsiniz. Otomatik güç düğmesi enerji tasarrufu sağlayan Philips Çevre Dostu Ekmek Kızartma Makinesi; ürünü daha iyi muhafaza edebilmeniz için bir kırıntı tepsisine ve çıkarılabilir bir toz kapağına sahip.

Philips Çevre Dostu Su Isıtıcısı

En sevdiğiniz içeceğinizi her sabah hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Philips Çevre Dostu Su Isıtıcısı, 1,7 litre kapasiteye ve okunması kolay su seviye göstergesine sahip. Bu sayede istediğiniz bardak sayısı için ne kadar suya ihtiyacınız olduğunu tam olarak bilebilir ve bir damla bile su israf edilmez. Otomatik güç düğmesi sayesinde enerji tasarrufu sağlar.

[1] Ana gövde, kütle dengesi temelinde sertifikalı biyolojik temelli kaynaklardan elde edilmiş %100 PP plastikten yapılmıştır (BioPP toplam plastiğin %94’ü kadardır).

[1]  CO2 emisyonunun 7,5 kg (%21) azaltılmasına katkıda bulunur. Hesaplama, biyoplastik ve %100 saf plastik (veya saf polipropilen) kullanılarak  ekmek kızartma makinesi, su ısıtıcısı ve damlama filtresi üretimine dayanmaktadır.

Okumaya devam et

GÜNCEL

34 ülkeye ihracat yapan Türk tekstil devi iflasın eşiğinde

Yayınlanma:

|

Yazan:

Bursa İnegöl’de 4000 metrekarelik tesis içinde faaliyet gösteren ve 34 ülkeye ihracat yapan Armes Home, ekonomik zorluklarla karşılaşarak konkordato ilan etti. 1985 yılında küçük bir dükkanda kurulan şirket, onlarca ülkeye ihracat yaparak büyüdü. Ancak, zorlu bir dönemden geçerek konkordato talebinde bulundu.

KESİN MÜHLETLE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEK

Mahkeme şirkete 13 Nisan 2024 tarihine kadar konkordato kesin mühleti verdi. Armes Home, verilen kesin mühlet ile birlikte faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Konkordato Komiserliği yaptığı duyuru ile alacaklıları toplantıya davet etti.

Yayımlanan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2022/1287 Esas Sayılı Dosyası ile görülmekte olan Konkordato (Adi konkordatodan kaynaklanan İİK. 285 ila 308/h) davası nedeniyle Bursa Ticaret Sicil Müdürlüğünün 87231 sicil numarası ile (Mersis No: 0080035883500011) kayıtlı bulunan, Yıldırım Vergi Dairesi Müdürlüğü 0800358835 vergi kimlik numaralı Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ünvanlı şirkete ve Yıldırım Vergi dairesi mükellefi Vergi. NO: 6770025457) nolu İbrahim Özdemir, Özgür Özdemir, Uğur Özdemir’e, 2004 sayılı 287.maddesi uyarınca, 13.04.2023 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato kesin mühleti verilmiş, kesin mühlet kararıyla birlikte, S.M.Mali Müşavir Nesrin Beşe ve Finans Uzmanı Melih Ece Konkordato Komiserleri olarak görevlendirilmiştir.

Konkordato mühleti içerisinde alacaklılar toplantısının yapılmasına kadar Kanunda öngörülen tüm işlemlerin heyetimizce gerçekleştirilmesini müteakip alacaklılar toplantısı hazırlık işlemlerine başlandığını ve bu çerçevede yukarıda anılan davacıların konkordato teklifini müzakere etmek üzere 28.02.2024 tarihinde Çarşamba günü “Kazım Karabekir Mah. Koyuncu Sok. No:1 Yıldırım/BURSA (Şirket Merkezi)” adresinde alacaklılar toplantısı gerçekleştirilmesine; Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve İbrahim Özdemir için adi alacaklılarla saat 10:30 Armes Ev Tekstili San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve İbrahim Özdemir için rehinli alacaklılarla saat 11:00 ve Ortaklar Özgür Özdemir, Uğur Özdemir için 11:15 de toplantı yapılmasına karar verilmiştir.

Okumaya devam et

GÜNCEL

YARGITAY noktayı koydu: WhatsApp yazışmaları artık delil sayılacak

Yargıtay, WhatsApp yazışmalarına ilişkin emsal bir karara imza attı. Buna göre WhatsApp yazışmaları artık delil olarak sayılabilecek. Ancak delil sunan kişinin yazışmanın tarafı olması gerekiyor. Özellikle Mobbing davalarında en çok delil olarak sunulan WhatsApp yazışmaları artık delil niteliğind eolacak.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Mesajlaşma platformu WhatsApp yazışmaları delil kabul edildi.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, “yan delil” olarak kullanılabilen WhatsApp yazışmalarını tek başına delil saydı.

Bursa 3. Ticaret Mahkemesi’nde görülen bir alacak davasında taraflardan biri delil olarak WhatsApp yazışmalarını sundu. Mahkeme senet olmadığı için yazışmaları delil olarak kabul etmedi ve davanın reddine karar verdi. Ancak bu karar Yargıtay’dan döndü.

tek  şartı sağlaması yeterli

NTV’ye konuşan Avukat Serkan Günel, “Burada delili sunan kişi, bu yazışmanın bir tarafı olması gerekiyor ve kendisinin kaydediyor olması lazım ki delil olarak sunabilsin çünkü elektronik ortamdaki deliller her zaman oluşturabilir delillerdir” dedi.

Serkan Günel, “Özel hukuk, alacak, boşanma davalarında kişinin aldattığına ilişkin, mal kaçırdığına ilişkin yazışmaları delil olarak kabul ediliyor” açıklamasında bulunarak şöyle konuştu:

“Mesela WhatsApp grupları 100-150 kişinin olduğu burada da konuşma grubunda olan bir kişi buradaki yazışmaları mahkemeye delil olarak sunabiliyor çünkü konuşmanın bir tarafı”

Karar emsal olarak kabul ediliyor. Ancak WhatsApp yazışmalarının tek başına delil kabul edilmesi için bilirkişi incelemesi şart.

Okumaya devam et

GÜNCEL

VATANDAŞIN CEBİNDEN TRT’YE 40 MİLYAR LİRA GİTTİ

Yayınlanma:

|

Yazan:

Anayasa gereği “tarafsız yayıncılık” yapması gerekirken iktidarı destekleyici yayın politikası izlediği gerekçesiyle eleştirilen TRT için vatandaşın cebinden çıkan para dudak uçuklattı.

Devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla 1964 yılında kurulan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) iktidarın propaganda aracına dönüştüğü suçlamasıyla son günlerde gündemde. Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel başta olmak üzere çok sayıda siyasi isim seçim dönemindeki yayınları nedeniyle TRT’yi hedef alıyor.

Son olarak SÖZCÜ Televizyonu’nun radyo reklamını almayan TRT, yayın politikası, kadrolaşma ve yaptığı yüksek harcamalarla eleştirilerin odağında.

18 televizyon, 17 radyo kanalı, 4 basılı dergi ve dijital mecralar üzerinden yayıncılık yapan TRT’nin gelirlerinin büyük bölümü vatandaşlardan toplanan bandrol ücretleri ve elektrik faturalarından tahsil edilen TRT paylarından oluşuyor.

3093 Sayılı TRT Gelirleri Kanunu’na göre, radyo, televizyon, video ve birleşik cihazlar ile görsel ve/veya işitsel yayınları alabilen her türlü cihazlardan alınan bandrol ücretleri TRT’ye aktarılıyor.

Televizyon ve radyodan yüzde 16, cep telefonundan yüzde 12, bilgisayar ve tabletlerden yüzde 4, müzik seti ve benzeri cihazlardan yüzde 10 oranında bandrol ücreti alınıyor ve TRT’ye aktarılıyor. Ayrıca, elektrik faturalarında aktif enerji bedeli üzerinden yüzde 2 TRT payı alınıyordu. Bu kesinti 2021 yılında kaldırıldı.

TRT’nin bugüne kadar açıklanmış son 15 yıllık mali tabloları incelendiğinde vatandaşın cebinden 31.4 milyar lira bandrol ücreti, 9.3 milyar lira enerji bedeli alındı. 2008-2022 tarihleri arasında TRT’nin kasasına akan toplam para 40.7 milyar lira oldu.

Yıl – Bandrol gelirleri (TL)

2022 – 7.9 milyar

2021 – 3.4 milyar

2020 – 2.6 milyar

2019 – 1.8 milyar

2018 – 1.7 milyar

2017 – 1.4 milyar

2016 – 962 milyon

2015 – 679 milyon

2014- 600 milyon

2013 – 559.8 milyon

2012 – 545.9 milyon

2011- 522 milyon

2010 – 465 milyon

2009 – 273 milyon

2008 – 244 milyon

Yıl – Enerji payı gelirleri (TL)

2021 – 1.3 milyar

2020 – 1.2 milyar

2019 – 1 milyar

2016 – 780 milyon

2015 – 850 milyon

2014 – 777 milyon

2013 – 800 milyon

2012 – 662 milyon

2011 – 514 milyon

2010 – 547 milyon

2009 – 448 milyon

2008 – 454 milyon

-SÖZCÜ-

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.