Connect with us

BANKA HABERLERİ

Türk bankacılığında ödül komedisi

Yayınlanma:

|

2020 biterken özellikle aynı Dergilerin ve aynı Kurumların her yıl aynı bankaya verdiği ödülleri açıklama yarışı başladı. Öyle böyle değil hepsi ülke liderliğini aşıp DÜNYA 1.LİKLERİ almaya başlaması ödüllerin inandırıcılığına da gölge düşürmeye başladı. İşin ilginç yanı ise her yıl aynı dergilerin sürekli aynı bankaları 1. seçmesi. İş o düzeye geldi ki nerede ise her bankanın ödül veren bir dergisi, bir kurumu var gibi. Tavsiyemiz ara sıra dergi ve kurumları değiştirin de inandırıcılığınız artsın. Hiç bir müşteri saçma sapan ödüller alıyorsunuz diye sizi tercih etmiyor çünkü. İnandırıcılık ödülden daha önemli.

Olması gereken : “müşteri memnuniyeti“. Hiçbir banka gerçekten bağımsız araştırma ve anket firmasına müşteri memnuniyet anketi yaptırıp 1. lik açıklayamıyor mesela. Ödülleri bir kenara bırakıp, iş etik kurallarına uygun, “ürün satış” odaklı değil, “müşteri odaklı” hizmet vermeye odaklanırsanız en iyi ödülü müşterileriniz size verir merak etmeyin. “Bu kadar ödül alıyorsunuz da milyonlarca şikayet niye var?” diye soru ortada duruyor.

Kazanan, Merdiven Kazanma, Olimpiyat Oyunları

İşte 2020’de bankaların aldığı bazı ödüller :

AKBANK Banka açıklaması : 2020’de farklı uluslararası kurumlar tarafından “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilen Akbank’a, 5. En İyi Banka ödülü Financial Times’ın bankacılık dergisi The Banker’dan geldi. Geleceğin bankacılığı için uluslararası kurumlarca tüm dünyaya örnek gösterilmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

YAPI ve KREDİ BANKASI – Banka açıklaması : Türkiye’nin lider bankası Yapı Kredi! Türkiye’nin lider bankası Yapı Kredi! Avrupa’nın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden Euromoney’nin düzenlediği “Nakit Yönetimi Müşteri Araştırması 2020”ye göre üst üste 6. kezTürkiye’nin Lider Bankası” seçilmenin gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

GARANTİ BBVABanka açıklaması : Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi Gelişmekte olan Piyasalar kategorisinde Türkiye’den üst üste 6. kez yer alan tek şirket olduk.
Sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için hayata geçirdiğimiz inisiyatifler ve yenilikçi finansman modellerimizle sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımımızla en önemli başarılardan birini tekrar etmekten gurur duyuyoruz.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

TÜRKİTE İŞ BANKASIBanka açıklaması : MMA (Mobile Marketing Association) tarafından düzenlenen Smarties Ödülleri 2020’de İşCep Market, Kişisel Asistan Maxi, Maximum Gaming ve İmeceMobil ile 4 altın, Geleceğe Öde ve Maximum İşyerim ile 2 gümüş olmak üzere EMEA’da toplam 6 kategoride ödüle layık görüldük.

TEB Banka açıklaması : TEB Özel Bankacılık ile uluslararası ödüllere bir yenisini daha ekledik. TEB Özel Bankacılık, World Finance tarafından verilen “Türkiye’deki En İyi Özel Bankacılık” ödülünü üst üste 2. kez kazandı.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

ING TÜRKİYEBanka açıklaması : Finans sektörünün en prestijli ödüllerinden Sardis’te, 1 Altın, 3 Gümüş olmak üzere toplam 4 ödüle layık görüldük! Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve müşterilerimize teşekkür ederiz!

QNB FİNANSBANK – Banka açıklaması : Yetenek kazanımı programlarımızla, iş dünyasının en prestijli ödül programlarından biri olan 2020 Stevie Awards for Great Employers’ta beş kategoride; iki altın, iki bronz ve bir gümüş sahibi olurken; Brandon Hall Groups tarafından düzenlenen Mükemmellik Ödülleri’nde ise dört kategoride; iki altın, bir gümüş ve bir bronz ödülün sahibi olduk.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

ALBARAKA TÜRK Banka açıklaması : Çevre Yönetim Sistemi ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları kategorisinde bronz ödülüne layık görüldük.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

KUVEYT TÜRKBanka açıklaması : Şirket içi eğitim ve gelişim konularındaki deneyimiyle dünyanın en prestijli kurumlarından biri olarak kabul edilen Brandon Hall Group tarafından düzenlenen “Brandon Hall Mükemmelliyet Ödülleri” kapsamında Kuveyt Türk Bankacılık Okulu ile 4 gold, 3 silver ve 3 bronze olmak üzere toplam 10 ödüle layık görüldük. Kuveyt Türk olarak aldığımız her ödül için çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

TÜRKİYE FİNANS KATILIMBanka açıklaması : Teknoloji yatırımlarımızla IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri‘nde 2 kategoride 2 ödüle layık görüldük. Makine Öğrenimine Dayalı Erken Uyarı Sistemi projemiz ile birincilik kazanırken, yine Makine Öğrenimine Dayalı Mikro Scoring Karar Sistemleri projemiz ile üçüncülük kazandık.

Bu resim için metin sağlanmadı

VAKIFBANKBanka açıklaması : Avrupa’nın önde gelen finans ve iş analizi yayınlarından International Finance dergisinin düzenlediği 2020 International Finance Awards ödüllerinde VakıfBank, VİBİ ile “Most User Friendly Mobile Banking Solutions” kategorisinde ödül kazanan tek banka oldu.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

T.C. ZİRAAT BANKASI – Banka açıklaması : Lovemarks araştırmasında Bankalar Kategorisinde 5 yıl üst üste gönülleri kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bizleri bir kez daha “Lovemark” yapan, gönüllerini kazandığımız herkese teşekkür ediyoruz.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

HALKBANK – Banka açıklaması :

Hizmet İhracatçıları Birliği’nin 2019 yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları değerlendirmesinde; ‘’Finans, Sigorta ve Diğer Mali Hizmetler’’ kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülmenin gururunu yaşıyoruz! 🏆 Sizlere olan hizmet aşkımız hep devam edecek.

ODEABANK – Banka açıklaması : Türkiye’nin en genç özel mevduat bankası olarak kısa sürede görünenden fazlasını yaptık. Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme şirketi Brand Finance’ın, Türkiye’nin en değerli 100 markasını yayınladığı listeye 57. sıradan giriş yaptık. Bu büyük başarıya ortak olup, emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

ALTERNATİFBANK – Banka açıklaması : Dijital Dönüşüm kapsamında verilen IDC DX Awards 2020’de DX Leader ve DX Gamechanger kategorilerinde ödüle layık görüldük.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

FİBABANKA – Banka açıklaması : Bağımsız ödül kurulu MerComm tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen ve dünyanın en iyi faaliyet raporlarının belirlendiği ARC Awards’ta 2019 Yılı Faaliyet Raporumuz ile Online Raporlar Video ve Fotoğraf kategorisinde onur ödülüne layık görüldük. 75’ten fazla ülkenin katıldığı ve dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışmasında onur ödülü almanın gururunu yaşıyoruz

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

DENİZBANK – Banka açıklaması : Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi’nde DenizBank, Sahada İnsan Odaklı İnovasyon Projesiyle Tarımı Geleceğe Taşıyanlar Ödülüne layık görüldü. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcımız Burak Koçak’a ödülümüzü takdim ettiği zirvede projemizin kazandığı başarının gururunu yaşıyor, Tarım Bankacılığı Grubu ve Deniz Akademi’nin ortaklaşa yürüttüğü bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz!

Bu resim için metin sağlanmadı

BANKALARA BİR ÖDÜL DE BankaVitrini’NDEN OLSUN

Bankalara bir ödül de varlığımızın sebebi olarak bizden olsun. Hepsi gönlümüzün birincisi renkleri farklı zaten. Bizim işimiz kolay kurdele renklerini değiştirmemiz yeterli.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Bankalar 8 ayda 351 milyar TL net kar yaptı

Yayınlanma:

|

Yazan:

2022 sonunu 14,3 trilyon TL Aktif büyüklük ile kapatan sektör 2023 ilk sekiz ayında %42 büyüme ile 20,3 trilyon TL bilanço büyüklüğüne ulaştı. Sektör Kredilerde %38 büyüyerek 2022 sonundaki 7,6 trilyon TL Kredi hacmini 10,4 trilyon TL seviyesine ulaştırdı. Buna karşılık yıl sonunda 163 milyar TL olan Takipteki Krediler hacmi %6 büyüyerek 173 milyar TL seviyesine ulaştı. Sektör Beklenen Zarar Karşılıkları için de 424 milyar TL ayırdığı görüldü.

Mevduat artışı devam etti

2022 sonunu 8,8 trilyon TL Mevduat hacmi ile kapatan Bankacılık sektörü 2023 ilk sekiz ayını %46 büyüme ile 12,9 trilyon TL seviyesine yükseltirken; mevduatın %36,1’ine denk gelen 4,7 trilyon TL’lik kısmı vadesiz mevduat hacminden oluştuğu görüldü.

Sektörün özkaynak hacmi de 1,8 trilyon TL seviyesine ulaşmış durumda.

Net Faiz Gelirleri düştü

Bankacılık sektörü 2022 ilk sekiz ayında 422 milyar TL Net Faiz Geliri elde ederken 2023 aynı dönemde kredi hacmi artışına rağmen %14 düşüş ile 362 milyar TL Net Faiz Gelirinde kaldı. Sektör Net Faiz Gelirindeki kaybını Ücret ve Komisyonlara yüklenerek telefi ettiği görüldü.   Zira Sektörün 2022 aynı dönemdeki Faiz Dışı Geliri 188 milyar TL iken bu tutar 2023 aynı dönemde %128 artış ile 422 milyar TL seviyesine ulaştığı görüldü. Aynı şekilde Diğer Faiz Dışı Gelirleri de %280 artış ile 45 milyar TL’den 171 milyar TL seviyesine ulaştığı görüldü.

Karlılık arttı

2022 ilk sekiz ayında 252,2 milyar TL Net kar açıklayan bankacılık sektörü 2023 aynı dönemde %39 artış ile 350,6 milyar TL karlılık seviyesine ulaştı.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Kartlı ödemeler ağustos ayında 798,9 milyar TL oldu

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ağustos ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131 artarak 798,9 milyar TL oldu.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), ağustos ayına ilişkin verilerini açıkladı.

Buna göre, ağustos itibarıyla Türkiye’de kredi kartı sayısı 111,4 milyon, banka kartı sayısı 182,6 milyon ve ön ödemeli kart sayısı 82,8 milyon adet oldu.

2022 yılının ağustos ayı ile kıyaslandığında kredi kartı adedinde yüzde 19’luk, banka kartı adedinde yüzde 13’lük, ön ödemeli kart adedinde ise yüzde 25’lik artış yaşandı.

Toplam kart sayısı ise 376,8 milyon adede ulaşarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artış gösterdi.

Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ağustos ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131 artarak 798,9 milyar TL oldu.

Kartlı ödemelerin 650,2 milyar TL’si kredi kartları ile yapılırken 135,1 milyar TL’sinde banka kartları, 13,6 milyar TL’sinde ise ön ödemeli kartlar kullanıldı.

Ağustosta mağaza içi yapılan her 4 kartlı ödemeden 3’ü temassız gerçekleştirildi

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde önceki yılın aynı dönemine göre büyüme oranı yüzde 138, banka kartı ile yapılan ödemelerde yüzde 101 olurken ön ödemeli kartlar ile yapılan ödemelerde ise bu oran yüzde 122 oldu.

Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ağustosta yapılan toplam ödeme adedi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artarak 1,4 milyar adet oldu.

Kartlı ödemelerin 804 milyonu kredi kartları ile yapılırken 541,5 milyon adedinde banka kartları, 86,5 milyonunda ise ön ödemeli kartlar kullanıldı.

Kredi kartları ile yapılan ödeme adetlerinde büyüme oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31, banka kartları ile yapılan ödeme adetlerinde yüzde 29 olurken ön ödemeli kartlar ile yapılan ödeme adetlerinde ise bu oran yüzde 26 olarak gerçekleşti.

Kartlarla yapılan temassız ödeme adedi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 artarak 883 milyon adet oldu. Ağustosta mağaza içi yapılan her 4 kartlı ödemeden 3’ü temassız gerçekleştirildi.

 

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

QNB Finansbank batık kredileri sattı

Yayınlanma:

|

Yazan:

QNB Finansbank 907,7 milyon TL tutarlı kredi kartı, bireysel kredi ve ticarî kredi türlerindeki tahsili gecikmiş alacağı Ortak Varlık Yönetim Şirketi A.Ş. ve Dünya Varlık Yönetim A.Ş. ile Emir Varlık Yönetim Şirketi AŞ’ye devredildi.

Banka kap açıklamasında devir iskonto oranları veya tutar bilgisi yer almaması dikkat çekti.

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

ABONELIK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.


Notice: date_default_timezone_set(): Timezone ID 'UTC+3' is invalid in /home/maviatlas/public_html/wp-content/plugins/notice-bar-old/inc/frontend/front-notice-bar.php on line 27