Connect with us

BANKA HABERLERİ

AKBANK YÖNETİM KURLUNUNA AÇIK ÇAĞRI : EMEKLİLERİNİZE MAAŞ PROMOSYONU VERİNİZ

Yayınlanma:

|

AKBANK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Suzan SABANCI DİNÇER; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas üyesi Sn. Eyüp ENGİN; Murahhas üye Sn. Ahmet Fuat AYLA; Yönetim Kurulu üyeleri : Sn. Yaman TÖRÜNER; Sn. Emre DERMAN; Sn. Prof. Dr. Özgür DEMİRTAŞ; Sn. Orhun KÖSTEM;  Sn. Tuğrul BELLİ; Sn. Levent DEMİRAĞ; Üye ve Genel Müdür Sn. Hakan BİNBAŞGİL bankada hiç kuşkusuz zor dönemlerde önemli görevler üstleniyor. Bankada başarılı işlere imza attılar. Her sunumda bankanın başarı hikayelerini övünerek personele anlatırlar.

Bu kadro hiç eksiği yok mu. Tabi ki var. AKBANK’tan emekli olmuş personeline “emekli maaş promosyon ödemesi” yapmıyor. Tabi burada AKSANDIK Yönetiminin de büyük günah ve vebali var. Yapılmayan ödemelere sessiz ve tepkisiz kalmak yapılan uygulamayı onaylamak anlamına gelir. AKSANDIK yönetiminden bu yönde biz girişim henüz  üyeler ile paylaşılmadı.

AKBANK emekli üyelerine ne Bayram İkramiyesi ne de MAAŞ PRPMOSYONU ödemesi yapmıyor. Hadi Bayram ikramiyesini Hazine karşıladığı için verilmiyor diyeli o zaman MAAŞ PROMOSYONU vermemenin ne mazereti var. Tüm üyelerin IQ seviyelerini tartmam haddim değil fakat emeklilerin kızgınlığını ve haklılığını tartacak düzeyde olduğundan hiç kuşkum yok. Bundan haberim yok da diyemezler.

AKBANK Yönetim Kurulu üyesi Sn. Prof. Dr. Özgür DEMİRTAŞ‘ın youtube çekimleri milyonlar izliyor. Hani her videosuna “uzun zamandır video çekmemiştim çok ısrar geldi” diye başlayıp “kekelemeden duraksamadan çekim yaptım” diye videosunu bitiren kişi.  Bir gün de emeklilere niçin maaş promosyonu vermediklerini açıklarsa sevinirim.  Bilmediğimiz haklı gerekçe var ise söz özür dileyeceğiz. Elimden bir şey gelmiyor mazereti olamaz o zaman binlerce emeklinin yanında olduğunuzu, emeğe değer verdiğinizi göstermek için istifa edebilirsiniz. Çok da iyi gündem olur.  Yoksa youtube videolarında çıkıp “hukuk adalet, eşitlik… ” diye cümleler kurmayacaksınız. Bu cümleleri kuruyorsanız o zaman insanlar sizlerin dediğinize değil yaptığınıza baktığında inandırıcılığınız kalmıyor bilesiniz.

Sn. Hakan BİNBAŞGİL, her sunumunuzda sık sık “yapan nasıl yapıyor” diye cümleler kullanırsınız. Haklı sorumuz size de; “İŞBANK, GARANTİ BBVA, YAPI KREDİ yapabiliyor da AKBANK niçin yapamıyor”; AKBANK o kadar aciz mi? Bu konudaki yine sık kullandığınız “aksiyon planınız” ne merak ediyorum. SGK Emekli maaşını AKBANK’tan alana 7.000 TL promosyon; ek 500 TL chip-para ile birlikte 7.500 TL ödül veren bir bankanın kendi emeklisine niçin maaş promosyon vermediğini / veremediğini açıklarsanız kamuoyu ile birlikte öğrenmiş oluruz.

Diğer taraftan halen çalışan bankacılar da emekli olunca bankalarının kendilerine verilen değeri görmüyorlar mı sanılıyor. Piyasada sık sık “yanlış bankada ömür tüketmişiz, İŞBANK emeklisi olabilseydik keşke” diye bir deyim var, neden acaba?

Sabancı Holding’in yönetim kurulu başkanı ve murahhas üyesi Sn. Güler SABANCI; AKBANK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Suzan SABANCI DİNÇER; AKBANK’ı bu günlere ömrünü veren emeklilerin getirdiğini hatırlatmak isterim. Kendi emeklilerinizden MAAŞ PROMOSYONU ve Bayram İkramiyesini esirgemeyin. Dünyadaki Kariyerinizin doruk noktasında Emeklilerin AHINI almayınız. Sizin için paranın bir önemi olmayabilir ama yine sizin için önemli olmayan o üç kuruş promosyon parasına emeklilerin çok ihtiyacı var. AKBANK Emeklileri ayrıcalık istemiyor sadece SGK emeklilere sağladığınız imkanın aynısını istiyor. İŞBANK gibi bankaların kendi emeklilerine yıllardır sağladığı imkanlardan yararlanmak istiyor. Bu isteği geri çevirmeyiniz. Vebali bu dünyada da ahirette de büyük olur.

AKBANK şimdi Bireysel Bankacılıktan sorumlu; 2014-2019 arasında ise İnsan Kaynakları bölümünden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Buncu CİVELEK YÜCE ve sonradan ismi İNSAN ve KÜLTÜR olarak değiştirilen bölümden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Pınar ANAPA döneminde Sn. Genel Müdür Hakan BİNBAŞGİL‘in de oluru ile yüzlerce AKBANK çalışanı işinden atıldı. Bu insanların çoğu AKSANDIK emeklisi dahi olamayacaklar. Zaten bu kesimden çok hayırdua aldıklarını düşünülmüyor. Hiç olmazsa  AKSANDIK emeklileri ile kısmen de olsa helalleşme fırsatınız var iken bunu kendinizden de esirgemeyin derim.

Saygılarımla,

Erol TAŞDELEN – Ekonomist ( AKBANK eski şube müdürü )

Not : AKBANK Üst yönetime 2021 yılında 69,2 milyon TL; 2022 ilk yarısında 83 milyon TL ödeme yaptı.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

BİNLERCE BANKACI İŞSİZ KALACAK

Almanya’nın dünyaca ünlü bankası Deutsche Bank’ın yan kuruluşu Postbank, yüzlerce şubesini apar topar kapatmaya başladı. Kapanan ve kapatılacak şubelerde çalışan yaklaşık 1000 kişi işsizler ordusuna katılacak.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Ekonomik kriz bankaları da vurmaya başladı. Almanya’nın ünlü bankası Deutsche Bank’ın yan kuruluşu Postbank‘taki şubelerini teker teker kapatmaya başladı. Postbank şubelerinin sayısını 2026 ortasına kadar 550’den 320’ye düşürmeyi planlıyor. Deutsche Bank Şubat ayı başında toplamda yaklaşık 3,500 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Bankanın bir sözcüsü, “Bankacılık işlemleri artık şubelerden değil internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bu etken, şubelerin kapatılma kararında önemli rol oynadı” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Kapatılan şubelerde görev yapan yaklaşık 1000 kişi işsiz kalacak. Bu konuda yönetim ve işçi konseyi çıkar mutabakatında anlaşmaya vardı.

Deutsche Bank sözcüsü açıklamada söz konusu tedbirin “Bilinen personel azaltma rakamları bağlamında” anlaşılması gerektiğini vurguladı.

İşçi sendikası “Verdi” ile yapılan son toplu iş sözleşmesine göre, operasyonel nedenlerle işten çıkarmalar 2027 yılı sonuna kadar yasaklanmıştı.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Seçil Erzan’dan Denizbank’a tazminat davası

Aralarında ünlü futbolcuların bulunduğu 29 kişiyi “özel fon” adı altında dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski Denizbank şube müdürü Seçil Erzan, kanuna aykırı şekilde iş akdini sonlandırdığı ve tazminatını ödemediği iddiasıyla 23 yıl çalıştığı Denizbank A.Ş.’ye dava açmaya hazırlanıyor.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Futbol dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da aralarında olduğu ve son olarak Fatih Terim’in de müşteki olarak eklendiği 29 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski banka müdürü Seçil Erzan ile diğer 6 sanığın yargılanması İstanbul 41’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sürüyor.

Kıdem ve ihbar tazminatını istiyor

Hürriyet’in haberine göre; Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutuklu olan Seçil Erzan, 4857 sayılı İş Kanunu’ndaki süre ve usullere riayet etmeden iş akdini sonlandıran ve 23 yıllık tazminat hakkını vermeyen Denizbank’a dava açıyor.

Erzan, avukatı Bülent Aybirdi aracılığıyla Çağlayan’daki Arabuluculuk Merkezi’ne başvurarak Denizbank’ta şube müdürü olarak çalıştığı 25 Ekim 2000 ile 10 Nisan 2023 tarihleri arasındaki kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmesini talep etti.

Müvekkilinin Denizbank’ın kurduğu tertip ile tutuklatıldığını arabuluculuk başvuru dilekçesinde belirten Bülent Aybirdi, dava şartı başvurularında iki tarafın da ortak arabulucuda anlaşmaları halinde bu başvurularının işleme konulmasını talep etti.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Akbank ve Chatham House’dan “Yükselen Güçler ve Çok Kutuplu Dünya” paneli

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı: “Türkiye’nin başarılarının ve küresel değişimlere uyum sağlama yeteneğinin ülkemizi bir güç merkezi haline getireceğine inanıyoruz” dedi

Yayınlanma:

|

Yazan:

Akbank, düşünce kuruluşu Chatham House ile ‘Yükselen Güçler ve Çok Kutuplu Dünya‘ panelini gerçekleştirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Chatham House’un Londra’daki merkezinde gerçekleştirilen panele, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı ve Chatham House Direktörü ve Genel Müdürü Bronwen Maddox ev sahipliği yaptı.

Türkiye ve Birleşik Krallık başta olmak üzere pek çok ülkeden üst düzey ismi bir araya getiren etkinliğe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katıldı.

Chatham House’un geleneksel Londra Konferansı’nın hemen öncesinde gerçekleştirilen panelde, gelişmekte olan ülkelerin küresel siyasette kendilerini nasıl konumlandırdıkları ve çok taraflılığın geleceğini nasıl etkiledikleri incelendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı, dünyanın en saygın düşünce kuruluşlarından Chatham House ile paneli düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Sabancı, Türkiye’nin stratejik öneminin giderek arttığı bir dönemde böyle bir paneli gerçekleştirmenin büyük bir gurur olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

‘Panelde Mehmet Şimşek de bizimleydi. Katılımı için Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ederiz. Sayın Bakanımız öncülüğünde Türkiye’nin uyguladığı yeni ekonomik program büyük takdir topluyor. Ekonomimizde her geçen gün öngörülebilirlik ve istikrarın arttığını gözlemliyoruz. Artan güven ve yatırımcı ilgisi de programın başarısını şimdiden kanıtlıyor. Türkiye’nin başarılarının ve küresel değişimlere uyum sağlama yeteneğinin ülkemizi bir güç merkezi haline getireceğine inanıyoruz. Türkiye’nin bankası Akbank olarak biz de ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam edeceğiz.’

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKA VİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.