Connect with us

BANKA HABERLERİ

Akbank, teknolojiyle hayata değer katan gençleri ödüllendirdi

Yayınlanma:

|

Akbank Kampüste Programı, gençlerin teknolojiyle hayata değer katan fikirlerini ödüllendirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank, program ile öğrenci kulüplerinde görev alan öğrencileri yenilikçi fikirleri hayata geçirmeleri için destekliyor. Bu yıl ikincisi gerçekleşen programa başvuran öğrenci takımları, Ideathon Oturumu’nda fikirlerini sunma fırsatı yakaladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, gençlerin programda geliştirdiği yenilikçi ve fark yaratan fikirlerinin gelecek için umut ışığı olduğunu belirtti.

Öğrenci kulüplerinin gençlerin yeni yetkinlikler ve farklı deneyimler kazanmasında önemli bir rol üstlendiğini aktaran Anapa, ‘Bireysel çabaları ve inisiyatifleriyle hem kampüs içerisinde hem de genel olarak yaşamda gelişim sağlamak için çalışan kulüp ve öğrenci topluluklarında yer alan gençleri Akbank Kampüste ile desteklemeyi hedefliyoruz. Böylece genç arkadaşlarımızı yenilikçi fikirler geliştirmeye teşvik ediyor, duyarlı, etkili ve çözüm odaklı girişimleri hayata geçirmeleri için yanlarında yer alıyor ve mentörlük süreçleri ile destekliyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Anapa, programın, gençlerin teknolojinin gücüyle sosyal etki yaratma potansiyellerini gözler önüne serdiğinin belirterek, bunun da geleceğe güvenle bakılmasını sağladığını kaydetti.

Alsancak AR-GE Alpha takımı birinci oldu

Akbank Kampüste programına katılan Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite kulüpleri ve öğrenci topluluklarındaki gençler topluma katkı sağlayabilecek fikirleri ile programda yer aldı.

Fikirler, ‘Sürdürülebilirlik ve Sosyal Etki‘, ‘Dijital ve Teknoloji‘ ve ‘İnovasyon ve Girişimcilik‘ olmak üzere 3 kategoride değerlendirildi. Ekiplerin ilk sunumlarının ardından final sunumuna kadar gençlere profesyonel mentörlük görüşmeleri ve sunum provalarıyla destek verildi.

Bu yıl final etabında birbirinden yenilikçi 8 fikir, girişimcilik ekosisteminden uzmanlar ve Akbanklı liderlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Finale kalan takımlar arasından ilk 3’e giren ekipler toplamda 90 bin TL para ödülünün sahibi oldu.

Birincilik ödülünün sahibi ULAK Projesi ile Alsancak AR-GE Alpha takımı oldu ve 40 bin lira ödül aldı. ULAK, ormanda gezen otonom bir araç olarak tasarlandı. Aracın görevi, ormanda devriye gezerek topladığı nem, sıcaklık ve konum bilgileri üzerinden yangın olasılık hesapları yapmak.

30 bin liralık ikincilik ödülünü DEPRON Projesi ile Atatürk Üniversitesi takımı kazandı. Bu projede dronelar deprem felaketi ile mücadelede kullanım için tasarlandı. Dronelar enkaz altında canlıların yerini tespit ederek 3D haritalandırma ile bir mobil cihaz üzerinden yerlerinin saptanmasına hizmet ediyor.

Üçüncülük ödülü 20 bin lirayı ise Digiport Projesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi takımı kazandı. Digiport, üniversite ile öğrenci kulüplerinin tek bir kanaldan iletişim kurabilecekleri, o üniversitedeki tüm öğrenci kulüplerinin resmi süreçleri tek bir yerden görüntüleyebileceği ve talep oluşturabileceği bir portal olarak tasarlandı.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

DENİZBANK eski müdürü Seçil Erzan 5. kez hakim karşısına çıktı

Yayınlanma:

|

Yazan:

Kamuoyunda “yüksek karlı gizli fon” adıyla bilinen, 2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davasında sanıklar arasında yer alan ve 275 yıl hapis istemiyle yargılanan Seçil Erzan, 5. kez hakim karşısına çıktı. İlk kez Denizbank çalışanlarının dinlendiği duruşma öncesi Erzan’ı İstanbul Adalet Sarayı’na götüren cezaevi aracı Büyükçekmece’de kaza yaptı. Erzan, olay yerine çağrılan midibüsle adliyeye sevk edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Seçil Erzan’ın birinci dereceden sicil amiri Sermin Tekin, “7 Nisan günü İnci Çeviker isimli kişinin Seçil Erzan’a ulaşmak istediğine ama ulaşamadığına ilişkin bir telefon aldım. Seçil Erzan’a paralar verdiğini ancak kendisini oyaladığını söyledi ve ‘yurt dışına kaçacak engel olun'” dedi. Mahkeme heyeti, Ulusal Yargı Projesi’nin (UYAP) bakıma girmesi nedeniyle duruşmayı 29 Mayıs’a erteledi.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

QNB FİNANSBANK gönüllüleri yürekleri ısıtmaya devam ediyor!

Yayınlanma:

|

Yazan:

Bankacılar deprem bölgesini unutmadı QNB Finansbank çalışanlarindan Ayna Uluslararası İnsani Yardım Derneği başkanı Remzi ÇIRA ve ekip arkadaşları kurban bayramı öncesi deprem bölgesi Hatay Kırıkhan da bulunan Özel eğitim uygulama okulu 1.ve 2. Kademe öğrencilerinin tamamı olan 104 otizmli ve down sendromlu özel çocuklar için bayramlarık alışverişini tamamladılar.

Banka çalışanlarınında destek verdiği projelerine bir yenisini daha ekleyen Remzi ÇIRA ve ekip arkadaşları bir projeyi daha tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ekleyerek en büyük destekçilerinin QNB Finansbank İK Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar‘ın olduğunu, Ayna Uluslararası İnsani Yardım Derneği’ne Laptop ve ofis mobilyaları bağışı yapan Qnb Finansbank yöneticilerine teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

bankavitrini.com ailesi olarak bizlerde bütün bankacıların sesi olmaya çalışan Ayna Uluslararası İnsani Yardım Derneğine başarılar diliyoruz.

****************

Bankacılardan bir iyilik Projesi: AYNA

GÖNÜLLÜ BANKACILARIN DERNEĞİ YÜREKLERİ ISITTI

QNB Finansbank gönüllüleri Deprem Bölgesinde “Eğitime Katkı” yaptı

QNB Finansbank gönüllülerinden Deprem Bölgesinde örnek çalışmalar

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

ÜÇ YENİ BANKAYA FAALİYET İZNİ VERİLDİ

Yayınlanma:

|

Yazan:

BDDK üç yeni bankaya Lisans verdi. Resmi Gazetede yayınlanan BDDK kararlara göre;

  • Aytemiz Yatırım Bankası,
  • Adil Katılım Bankası,
  • Marin Yatırım Bankası

bankaları sektörde faaliyet izni aldı.

Buna göre, BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 7’nci ve 8’inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6’ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu ve Yavuz Duranoğlu tarafından 1 milyar 500 milyon TL sermayeli “Marin Yatırım Bankası AŞ” ünvanlı, kurucu ortaklar Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ, İsmail Aytemiz, Hüseyin Aytemiz, Ahmet Aytemiz ve Kerem Aytemiz tarafından 1 milyar 500 milyon TL sermayeli “Aytemiz Yatırım Bankası AŞ” ünvanlı kalkınma ve yatırım bankalarının kurulmasına izin verdi.

BDDK yine 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 7’nci ve 8’inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6’ncı maddesi uyarınca, Dijital Banka Yönetmeliğinde dijital bankalar için belirtilen faaliyet esaslarına uygun olarak faaliyet göstermek ve faaliyet izni başvurusunu bu çerçevede yapmak üzere, kurucu ortaklar Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan tarafından Türkiye’de 3 milyar TL kuruluş sermayeli “Adil Katılım Bankası AŞ” ünvanlı bir (dijital) katılım bankası kurulmasını da onayladı.

 

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKA VİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKA VİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.