Connect with us

BANKA HABERLERİ

AKBANK beklenen son: CEO Hakan Binbaşgil ayrılıyor, yerine gelecek isim belli

Yayınlanma:

|

2012’den beri Akbank’ın genel müdürlüğünü yapan Hakan Binbaşgil ayrılıyor. Yerine ise bu ay sonu itibariyle Alternatifbank Genel Müdürlüğünden ayrılacak olan ve daha önce AKBANK Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Ticari Segment Firmalardan sorumlu Cenk Kaan GÜR’ün adı geçiyor.

Hakan Binbaşgil  2012’den beri Akbank’ın Genel Müdürlük görevini yürütüyordu. Hakan Binbaşgil’in yerine ise bu ay sonu itibariyle Alternatifbank genel müdürlüğünden ayrılacak olan Cenk Kaan Gür’ün adı geçiyor. Gür, 2011-2017 yılları arasında Akbank’ta genel müdür yardımcılığı yapmıştı.

Hakan BİNBAŞGİL döneminde AKBANK iddialı Dijital dönüşüme ( Dünyanın en iyi Dijital Bankası ödülü aldığını açıklamasına ) rağmen ciddi teknolojik talihsizlikler de yaşamış zaman zaman 2-3 günlük hizmet veremez hale gelmişti. Hakan BİNBAŞGİL dönemi aynı zamanda en fazla Personel çıkarılma dönemini de temsil ediyor;  güvenlik ve hizmetli kadroların taşerona dönüştürülmesi sonucu bu personel mağdur olmuş yıllar itibarıyla maddi kayıplar yaşamış; bankanın  sendikasızlaştırılması  için yapılan baskılar bu dönemde yaşanmıştı. İş barışı açısından olumsuz çalışmaları ile anılacak bir dönem yaşanmıştı. BİNBAŞGİL, Banka personeli tarafından da sık sık eleştirilere uğrayan ve sevilmeyen bir Genel Müdür olarak anılacak. Banka Personelinin rahatsızlığı Grev Kararına kadar gitmiş; grev kararı Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenebilmişti. Şubelere canlı yaptığı son sunumda ücret artışı bekleyen Personele Genel Müdürlükte yaptırdığı bahçeden bahsetmesi eleştirilere neden olmuştu. Özel bankalar arasında 1.lik parolası ile yola çıkan Hakan BİNBAŞGİL döneminde banka rekabette gerilere düşmüş, dört büyükler sıralamasında çoğu hacimsel büyükte gerilerde kalmıştı. Son yıllardaki başarısızlıkta Binbaşgil’in GMY seçimlerindeki hataların büyük katkısı oldu. Zira İK GMY’sini Burcu Civelek’i Bireyselden Sorumlu GMY yapması banka içinde Liyakat sorununu gündeme getirirken; diğer GMY seçimlerinde de liyakattan çok kadrolaşma etkili oldu eleştirilerini beraberinde getirmişti. Aynı zamanda kendisine rakip olabilecek GMY’lerin bankadan uzaklaştırılmasında etkin rol oynaması banka içinde huzursuzluğa neden olmuştu. Hakan BİNBAŞGİL’in görevden ayrılması daha önce de gündeme gelmiş, Pandemi nedeni ile süreç uzamıştı.

Hakan BİNBAŞGİL yerine geçmesi muhtemel Cenk Kaan GÜR AKBANK’a yabancı bir isim değil. Yıllarca Banka içinde başarılı projelere imza atan GÜR Personel tarafından da sevilen bir isim olması nedeni ile banka için doğru bir isim olduğunu düşünüyoruz.

Cenk Kaan Gür kimdir?

Bankacılık sektöründe 30 yıllık tecrübeye sahip olan Kaan Gür, Gazi Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünün ardından, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA Yüksek Lisansını tamamladı. Meslek hayatına Garanti Bankası’nda başlayan Gür, Kurumsal, Ticari ve KOBİ Bankacılığı alanlarında Şube ve Bölge Müdürlüğü’nü takiben KOBİ işkolundan sorumlu Pazarlama Koordinatörlüğü görevini yerine getirdi. 2011 yılında Akbank’a KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Gür, görevine 2013 – 2017 yılları arasında Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret bölümlerinin de içerisinde yer aldığı Ticari Bankacılık iş kolundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Gür ayrıca, Akbank’ta görev yaptığı süre içerisinde Ak Finansal Kiralama’da Yönetim Kurulu Başkanı ve Ak Yatırım Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı vazifelerini de üstlendi. Kaan Gür, Ekim 2017’de Alternatif Bank’a Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Gür bankadaki görevlerine ek olarak iştirak şirketlerinden Alternatif Lease’de Yönetim Kurulu Başkanı, Alternatif Yatırım’da ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyordu.

 

Hakan Binbaşgil kimdir?

Hakan Binbaşgil, Akbank’a Ekim 2002’de Değişim Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Akbank’ın Türkiye’nin en müşteri odaklı, modern ve yenilikçi finans kuruluşlarından biri olmasını sağlayan “Yeniden Yapılandırılma ve Değişim Programı” çalışmalarını başlatmıştır. Hakan Binbaşgil, Kasım 2003’te Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Mayıs 2008’de Genel Müdür Vekili ve Ocak 2012’den itibaren ise Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Akbank AG Gözetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Binbaşgil, Akbank’a katılmadan önce Accenture’ın Londra ve İstanbul ofislerinde Yönetim Danışmanlığı ve farklı bir özel sektör bankasında Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Binbaşgil, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli kurumlarda Yönetim Kurulu Üyelikleri’nde de bulunmuştur.

Hakan Binbaşgil, Robert Kolej’in ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Binbaşgil, aynı zamanda Louisiana State University, Baton Rouge’dan işletme ve finans dallarında yüksek lisans dereceleri almıştır.

AKBANK binlerce müşterisinin bilgisini çaldırdı – BankaVitrini

Bankalara ceza yağdı: rekor ceza AKBANK’ın – BankaVitrini

BLOKELİ TİCARİ KREDİLERE AKBANK VE QNBFİNANSBANK DA BAŞLADI – BankaVitrini

AKBANK VE AKSANDIK YÖNETİMİNDEN HAK ARAYAN EMEKLİLERİNE İKİNCİ DARBE – BankaVitrini

AKBANK KREDİ KART KULLANICILARINA ŞOK : İŞLEMLER EKSTRELERE ÇİFT YANSIYOR – BankaVitrini

YILIN İLK YARISINDA İŞBANK RAKİPSİZ LİDER AKBANK SONUNCU SIRADAN KURTULAMIYOR – BankaVitrini

AKBANK SİSTEMLERİ YİNE ÇÖKTÜ : MÜŞTERİLER MAĞDUR OLDU! – BankaVitrini

AKBANK, GARANTİ BBVA, İŞBANK, YKB 2021 CEO PERFORMANSLARI – BankaVitrini

GARANTİ BBVA KOBİ’NİN BANKASI OLURKEN, AKBANK’TA KREDİLERİN YARISI 200 MÜŞTERİDE! – BankaVitrini

AKBANK’ın 200 milyon doları ve ödülleri çöpe mi gitti! – BankaVitrini

AKBANK : Arıza nedeni ile mağduriyetleri gidereceğiz – BankaVitrini

BANKSİS’den AKBANK çalışanına “sendikanıza sahip çıkın” çağrısı – BankaVitrini

Güveninizin Eseri : AKBANK Emeklileri vefasızlığı protesto etti! – BankaVitrini

BANKSİS AKBANK’IN PEŞİNİ BIRAKMIYOR : ÇALIŞANLARA SENDİKANIZA SAHİP ÇIK ÇAĞRISI! – BankaVitrini

HSBC terbiyesizliği : “Sabancı alana “AKBANK bedava” – BankaVitrini

AKBANK : “Krizde Mükemmellik: Müşteri Hizmetleri” ödülü – BankaVitrini

 

 

 

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Yapı Kredi’ye Euromoney’den 2 ayrı ödül

Yayınlanma:

|

Yazan:

Yapı Kredi, Euromoney tarafından verilen ‘Sektör lideri ve en iyi servis sağlayan lider banka‘ ve ‘Sektör lideri yerel banka‘ ödüllerini kazandı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü bankacılık ve finans dergilerinden olan Euromoney tarafından düzenlenen ‘dış ticaret finansmanı’ kategorisinde yapılan müşteri araştırmasında Yapı Kredi, Türkiye’de üst üste onuncu kez “sektör lideri” seçildi.

İki yıldır ‘En iyi servis sağlayan banka’ kategorisinde de lider olan banka, bu yıl ilk defa Central & Eastern Europe bölgesinde de ‘Sektör lideri yerel banka’ unvanına sahip oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, bankanın kurulduğu günden bu yana Türkiye ekonomisini desteklediğini ve toplumun her alanında değer yaratmak amacıyla sınırları kaldıran çalışmalara imza attıklarını belirterek, ‘Yapı Kredi olarak, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak daima odak noktamızda bulunuyor. Bu nedenle hizmette sınır tanımayan anlayışımızla müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak adına durmaksızın çalışıyoruz.’ ifadesini kullandı.

Kurum olarak, firmalara sundukları ürün ve hizmetlerle sektörde güçlü bir konumda olduklarını ve başarılarının, müşteri odaklı çalışmalarının uluslararası alanlarda tescillenmesinden mutluluk duyduklarını aktaran Erdoğan, ‘Son olarak, Euromoney tarafından ‘Sektör lideri ve en iyi servis sağlayan lider banka’ ve ‘Sektör lideri yerel banka’ ödüllerine layık görülmek bu çalışmalarımızın somut birer örneği. Sektördeki liderlik misyonumuz ile ülkemiz ekonomisine ve firmalarımıza en iyi hizmeti sağlamak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.’ açıklamasında bulundu.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

Bakırköy’de bir banka şubesinden sahte kimlikle 14 bin Euro çekmeye çalışan 2 şüpheli yakalandı

Bakırköy’de bir banka şubesine gelen ve sahte kimlik kullanarak başkasının hesabından 14 bin Euro çekmeye çalışan 2 şüpheli, bankadaki görevliler tarafından fark edilince kaçtı. Polis ekiplerinin çalışmaları çerçevesinde şüpheliler yakalanırken olay öncesinde bir kafeteryada oturup olayı planladıkları ana ilişkin güvenlik kamera görüntülerine ulaşıldı.

Yayınlanma:

|

Yazan:

Bakırköy’de bir banka şubesinde K. P. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte kimlikle para çekilmeye çalışıldığı ihbarı üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı. Şüpheliler, bankadan 14 bin Euro çekmeye çalışırken, yetkililerin sahte kimliği fark etmesi üzerine olay yerinden kaçtı. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili başlattıkları çalışmada şüphelilerin kimliklerini tespit etti.

Polis şüphelilerin olay öncesi bir kafeteryada oturarak olayı planladıklarını belirledi. Olayı planladıkları anların görüntüsü kafeteryanın güvenlik kamerasına yansıdı. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, düzenledikleri operasyonla şüpheliler Şahin Ü. (60) ile Serdal O.’yu (42) gözaltına aldı.

Serdal O.’nun daha önceden 14 suç kaydı olduğu belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri yapılan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Okumaya devam et

BANKA HABERLERİ

İş Bankası 140 milyon dolarlık finansman sağladı

Yayınlanma:

|

Yazan:

İş Bankası tarafından Kamuya Aydınlatma Platformunu (KAP) yapılan açıklamaya göre banka beş ve altı yıl nihai vadeli 140 milyon dolar finansman sağladı.

Açıklamada, “Bankamız, havale akımlarına dayalı programı çerçevesinde 5 yıl ve 6 yıl nihai vadeli serilerden oluşan, toplamda 140 milyon ABD Doları tutarında finansman sağlamıştır” ifadeleri kullanırken; finansman maliyeti hakkında bilgi verilmedi.

Okumaya devam et

KATEGORİ

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR

ALTIN – DÖVİZ

Altın Fiyatları

KRIPTO PARA PİYASASI

BORSA

TANITIM

FACEBOOK

Popüler

www bankavitrini com © "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan, BANKAVİTRİNİ'nde yer alan yazar ve çevirmenlerine ait herhangi bir yazı, çeviri, makale ve haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. "BANKAVİTRİNİ Portal"da yayımlanan tüm özgün yazıların içeriğinden yazarları sorumludur. www.bankavitrini.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yer alan yazılarda herhangi bir yatırım aracı; Hisse Senedi, kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Lütfen transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kaybın sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. © www.paravitrini.com Copyright © 2020 -UŞAK- Tüm hakları saklıdır. Özgün haber ve makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu korumasındadır.